Yine Rus hackerlar, yine internet vurgunu!

  • Giriş : 25.04.2007 / 00:00:00

Vatandaşları internet üzerinden dolandırdıkları ve kredi kartlarını kopyaladıkları iddia edilen 6 kişi sağlık kontrolünden geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Muğla Jandarma Alay Komutanlığı ile Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince Bodrum’da düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve haklarında savcılıktan ek gözaltı süresi alınan 6 zanlı sağlık kontrolünden geçirildi.

Bu arada, operasyon düzenlenen evde "ATM düzeneği" bulundu. Zanlıların ATM’lere gizlice yerleştirdikleri bu düzenek sayesinde vatandaşların kredi ve ATM kartlarına ait bilgi ve şifreleri alışveriş merkezlerinin verdiği müşteri kartlarına kopyaladıkları tespit edildi.

Zanlıların internet üzerinden kredi kartı şifresi ele geçirme işlemi sırasında Rus hackerlarla işbirliği yaptıkları, aldıkları bazı bilgileri bu kişilere gönderdikleri bildirildi.

Operasyon kapsamında ele geçirilen 25 sahte kimlik, jandarma ekiplerince incelemeye alındı. İlk belirlemelere göre, zanlıların gerçek nüfus bilgilerini kullanmadıkları tespit edildi.

Bodrum Jandarma Komutanlığı yetkilileri, vatandaşları, bilmedikleri adreslerden gelen elektronik postaları açmamaları konusunda uyardılar.

Bodrum’da jandarma ekiplerince düzenlenen "Kırmızı Kart" adlı operasyonda, vatandaşları internet üzerinden dolandırdıkları ve kredi kartlarını kopyaladıkları iddia edilen 6 kişi gözaltına alınmıştı. Zanlıların kaldıkları evde yapılan aramada bir ATM cihazı düzeneği , 2 ruhsatsız tabanca, 25 mermi, kredi kartı kopyalama makinesi, 2 diz üstü bilgisayar, bir kamera, bir POS cihazı, sensör, ankesör, 25 sahte kimlik kartı, 11 cep telefonu, çok sayıda kredi ve ATM kartı, bir miktar YTL ve döviz ele geçirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious