Yine soba dumanı, yine ölüm!

Yine soba dumanı, yine ölüm!.19583
  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Eskişehir'de sobadan zehirlenen 2 kişi öldü, 3 kişi hastaneye kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eskişehir'de kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 2 kişi öldü, 3 kişi'de hastane de tedavi altına alındı.
Alınan bilgiye göre, ilk olay Merkez Yeşiltepe Mahallesi Seyitömer Sokak'ta meydana geldi. Söz konusu sokakta ailesi ile bitişik binada oturan Vedat Aksoy (43) sabahleyin kaltığında anne ve babasının evinin penceresinden duman çıktığını gördü.

Bunun üzerine oğul Aksoy, çaldığı kapıyı açan olmayınca evin camını kırıp içeriye girdi. Babası Mithat Aksoy (68) ile annesi Münevver Aksoy'u (60) oda içerinde baygın vaziyette yattıklarını farkeden oğul Aksoy, durumu 112 Sağlık Ekiplerine bildirdi. Ardından, oğul Aksoy, anne ve babasını dışarı çıkardı.

Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, Mithat ve Münevver Aksoy çiftinin sobadan sızan karbonmonoksit gazı sonucu zehirlenerek yaşamlarını yitirdiklerini tespit etti.

Aksoy çiftinin cesetleri, otopsi yapılmak için Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

İkinci zehirlenme olayı ise Sütlüce Mahallesi Bakış Sokak'ta meydana geldi. Ziya Başaran ( 57 ) eşi Azize Başaran ( 54 ) ve çocukları Sema Başaran (17) evde yakınları tarafından baygın vaziyette bulundu. Çağrılan Ambulansla Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastenesine kaldırılan Başaran ailesinin fertleri, karbonmonoksit gazı zehirlenmesi teşhisiyle tedavi altına alındı. Anne Başaran ile çocukları Sema Başaran'ın sağlık durumlarının ağır olduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious