'Yine Sonbahar'ı yasaklayacak!

'Yine Sonbahar'ı yasaklayacak! .7468
  • Giriş : 29.03.2008 / 22:55:00
  • Güncelleme : 29.03.2008 / 17:14:35

Popçu Cüneyt Çakım ile Lübnanlı Janine D.'nin arasına 'telif hakkı' girdi. Çakım, 'Yine Sohbahar' bestesinde düet yapan Pınar Aylin ile Janine D.'ye 'okuma yasağı' koyduracak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genç popçu Cüneyt Çakım'ın 'Yine Sonbahar' şarkısıyla Ortadoğu'da ünlenen Lübnanlı Janine D.; aynı şarkı ile Türkiye üzerinden Avrupa'ya açılmaya karar verdi. Bunun üzerine Çakım, kendisinden izin almadığı ve telif ödemediği gerekçesiyle; hem Janine D., hem de düet yaptığı Pınar Aylin'e şarkıyı okuma yasağı koydurmak için harekete geçti.

JANINE D. TELİF ÖDEMEDİ
'Yine Sonbahar' adlı şarkıda Pınar Aylin ile düet yapan Janine D., geçen hafta İstanbul'a gelerek, bu çalışmanın tanıtımını gerçekleştirdi. Bu gelişme üzerine harekete geçen Cüneyt Çakım, Lübnanlı şarkıcının kendisine telif ödemediğini belirterek şunları söyledi:

İKİSİ DE CİDDİYE ALMADI
"Arap ülkeleriyle bizim aramızda telif anlaşması yok. Bu yüzden Janine D. şarkımı orada istediği gibi kullandı. Ancak Türkiye ve Avrupa'da benim şarkımı, benden izinsiz kullanamaz. Bunu söyledim ama Pınar Aylin de, Janine D. de beni ciddiye almadı. Avukatım devreye girdi ve hiçbir şarkımı okumamaları için Pınar Aylin ve Janine D'ye tedbir koydurma girişiminde bulundum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious