Yine taksici gasbı ve bir ölü!

  • Giriş : 19.12.2006 / 00:00:00

Yarım saat içerisinde gasp edilen 3 taksiciden biri ölürken biri ağır biri de hafif yaralandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yarım saat içerisinde gasp edilen 3 taksiciden biri ölürken biri de ağır yaralandı. Bağcılar'da gasp edilen ticari taksi sürücüsü bıçaklanarak öldürüldü. Aynı saatlerde bıçaklı gaspa uğrayan ticari taksicilerden biri ağır biri de hafif yaralandı. Meslektaşlarının öldürüldüğünü duyan taksiciler Bağcılar'da toplanarak eylem yaptı.
Alınan bilgilere göre Küçükçekmece, Bahçelievler ve Bağcılar bölgesinde saat 00:30 sıralarında 3 ticari taksi sürücüsü bıçaklı ve silahlı kişilerce gasp edildi. Bağcılar'da aracı ve parası gasp edilen 34 TCB 21 plakalı ticari taksi sürücüsü Sefer Turgut (50), iki kişinin bıçaklı saldırısına uğradı. Yaralı olarak Bağcılar Yaşam Hastanesi'ne kaldırılan Turgut, kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Bahçelievler Kocasinan Mezarlığı civarında gaspçıların saldırısına uğrayan 34 TFA 87 plakalı araç sürücüsü Reşit Hindi ise üç yerinden bıçaklanarak ağır yaralandı. Bağcılar Yaşam Hastanesi'ne kaldırılan Hindi, iki kişiye parasını vermemek için direndiğini anlattı. Hindi, boğuşma sırasında saldırganlardan birinin kendisini bıçakladığını ve 130 YTL parası ile aracını gasp ettiklerini söyledi. Reşit Hindi'nin eşi Çiçek Hindi ile yakınları hastanede gözyaşlarını tutamayarak ağladı.

Küçükçekmece'de gasp edilen 34 TJR 12 plakalı taksi sürücüsü Cemil Durak da bıçakla hafif yaralandı. Durak'ın olayı boğazında ve göğsündeki hafif çiziklerle atlattığı öğrenildi.

Öte yandan mesliktaşlarırı öldürüldüğünü öğrenen ticari taksi sürücüleri Bağcılar Yaşam Hastane'si önünde toplandı. Olayın ardından öfkelenen taksiciler yolu trafiğe kapatarak eylem yaptı. Olay yerine çevik kuvvet polisi gelerek taksicilerin taşkınlık yapmaması için tedbir aldı. Taksicilerden Şamil Yaşar, can güvenliklerinin olmadığını iddia ederek yetkililerin tedbir almasını istedi. Ağlayarak Başbakan'a seslenen Yaşar, Başbakan'nın olaya el koyması gerektiğini belirtti. Bir taksi sürücüsü ise cebindeki paraları yere fırlatarak olaya tepki gösterdi. Taksicilerle polis arasında da zaman zaman tartışmalar yaşandı. Daha sonra Bağcılar Meydanı'na gelen öfkeli taksiciler eylemlerini burada da sürdürdü. Korna çalan taksiciler İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın olay yerine gelmesini istedi. Emniyet yetkilileri, ticari taksi sürücülerini yolu açmaları konusunda ikna etmeye çalıştı. Polisin uzun uğraşların sonunda ikna ettiği taksiciler, yolu trafiğe açtı.

Taksiciler hastane önünde beklediği sırada 14 plakalı korsan taksinin olay yerinden geçmeye çalışmasına sürücüler tepki gösterdi. Korsan taksicinin üzerine yürüyen taksiciler güçlükle sakinleştirildi. Korsan takcici ise aracına binerek hızla olay yerinden uzaklaştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious