Yoğun bir çaba sarf edilmektedir!

Yoğun bir çaba sarf edilmektedir!.10640
  • Giriş : 26.03.2009 / 13:13:00

Çiçek, Yazıcıoğlu ve yanındakileri arama çalışmaları ile ilgili en son bilgileri verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekileri taşıyan helikopterin düşmesiyle ilgili olarak, ''Devletin elindeki imkanları tümüyle seferber ederek, olayın bir an evvel aydınlatılması ve kaza yerine ulaşılması noktasında çok yoğun bir çaba sarf edilmektedir'' dedi.

Çiçek, Başbakanlık Merkez Binası önünde yaptığı açıklamada, bu tip olaylarda şayialara, dedikodulara, eksik bilgilere dayalı değerlendirmeler yapıldığına, bilgi kirliliği sebebiyle yanlış anlamalar ve anlaşılmalar olduğuna dikkat çekerek, devletin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Cemil Çiçek, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından, dün öğleden sonra, helikopterin düştüğü haberi bildirilir bildirilmez Genelkurmay Başkanlığına ait 3 adet Skorsky, bir Cougar helikopteri ve termal duyarlılığı olan Casa uçağı ile Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait 3 helikopterin havadan tespit için derhal faaliyete geçtiğini kaydetti.

Havadan tespit çalışmaları yapılırken, diğer yandan doğal afet kurtarma taburunun, Kahramanmaraş ve çevre illerdeki Emniyet Genel Müdürlüğü unsurları, Orman Genel Müdürlüğü personelinin, sivil savunma ekiplerinin, 897 köy korucusunun ve AKUT birliklerinin arama kurtarma çalışmalarına başladığını kaydeden Çiçek, Sağlık Bakanlığı ambulansları, doktorları ve yeteri kadar personelinin de bölgede hazır bulunduğunu belirtti. Çiçek, Genelkurmay Başkanlığıyla müteaddit defalar yaptıkları değerlendirmelerde Adıyaman'dan jandarma komanda taburu ve bölüğünün, Gölbaşı'ndaki özel birliklerden de helikopter ve askeri birliklerin bölgeye sevk edildiğini anlattı. Çiçek, ''Bütün bu hazırlıklar göstermiştir ki neticeyi bir an evvel alabilmek ve olayı vuzuha kavuşturabilmek için devlet adına her türlü tedbir alınmıştır. Ondan herkesin müsterih olması lazım. Biz tedbirde kusur etmemek için gece demeden gündüz demeden devletimizin tüm imkan ve kabiliyetleriyle olayın üzerine gidiyoruz, çalışmaları yapıyoruz'' diye konuştu...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*