'Yoğun bir çalışma dönemi geçirdik'

  • Giriş : 04.03.2006 / 00:00:00

Fenerbahçe Kulübü Olağan Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu adına söz alan Kulüp 2. Başkanı Nihat Özdemir, yoğun bir çalışma dönemi geçirdiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kendimize hedef aldığımız "bir dünya kulübü olma" idealine ulaşma yönünde yoğun bir çalışma içindeyiz" dedi.

UEFA Kriterleri'ne uygunluk konusunda bir dizi denetimlerden geçerli not aldıklarını kaydeden Özdemir, "İki yıldır UEFA Kriterleri'nin ülkemizde de uygulanmaya başlamasıyla, yapılan yeni organizasyon ve dökümantasyon ile Türkiye Futbol Federasyonu'na yapılan başvurumuz incelemeler sonrası kabul edilerek Kulüp Lisans Talimatı hükümleri doğrultusunda Kulübümüze "Lisans" verilmesi iki yıl üst üste kabul edilmiştir. Lisans verilmesi için Kulübümüz; Sportif, Altyapı, Mali, İdari, Hukuki Kriterler açısından UEFA Kriterleri'ne uygunluk konusunda bir dizi denetimden geçmiş ve olumlu not almıştır." diye konuştu.

Turkcell Süper Ligi'nde bu sezonda şampiyon olarak Fenerbahçe tarihinde bir ilki başarmak istediklerini kaydeden Özdemir, şözlerini şöyle sürdürdü:

"Geçtiğimiz 2004-2005 Profesyonel Futbol Süper Ligi'ni iki yıl üst üste şampiyon olarak bitiren Fenerbahçe, bu yılın ilk yarısını en yakın rakibinin 4 puan önünde 45 puanla lider olarak bitirmiştir. 2005-2006 Süper Ligi'ni de şampiyon olarak bitirmek suretiyle 3 yıl üst üste şampiyon olmayı ve Fenerbahçe tarihinde bir ilki başarmayı hedeflemiş bulunmaktayız.

UEFA Kupaları'nda arzulanan hedeflere ulaşamamakla birlikte, goller atıp puanlar alan ve tecrübe kazanan bir takıma sahip olmakla önümüzdeki yıllarda beklenen hedeflere ulaşacağımıza inanıyoruz."


-"ŞÜKRÜ SARACOĞLU İÇİN UEFA'DAN TEŞEKKÜR YAZISI ALDIK"-


Fenerbahçe Stadı'nın son bölümününde bitirildiğini üyelere aktaran 2.Başkan Özdemir, "Bir yandan lig maçları bir yandan UEFA Kupaları'nda oynamak suretiyle bir inşaatı sürdürebilmenin ve tamamlamanın planlamasını ve finansmanını yapmanın zorluklarını aşmasını bildik. İnşaat sırasında stada giriş ve çıkışlarda zaman zaman zorluklar yaşayan taraftarlarımızın özrümüzü kabul etmesini bekliyoruz. Artık taraftarlarımız bundan sonraki maçları ülkemizin en güzel ve Avrupa'nın sayılı stadlarından birinde izlemenin keyfini çıkaracaklardır. Şampiyonlar Ligi nedeniyle yönetimimiz, stadımız ve çalışanlarımızın göstermiş olduğu üstün gayretlerden dolayı UEFA'dan teşekkür yazısı aldık"

Yenileşen Medeni Kanun ile birlikte Fenerbahçe'nin tüzüğünde bazı değişikler yaptıklarını kaydeden Özdemir, "Revize edilen tüzük taslağı yapılan olağan üste Tüzük Kongresinde kabul edilerek kulübümüz çağdaş bir tüzüğe kavuşmuştur. " açıklamasında bulundu.


-"100. YIL KUTLAMALARI BAŞLIYOR"-


Fenerbahçe'nin 100. Yıl kutlamaları hakkında da bilgiler veren 2. Başkan Nihat Özdemir, 3 Mayıs 2006 yılında başlayacakları kutlamalar için şöyle konuştu:

"Sportif, sosyal, kültürel alanlarda ulusal ve uluslararası organizasyonlarla Fenerbahçe sevgisini, coşkusunu hep birlikte kutlayacağız. İlk etkinlik ise önümüzdeki aylarda başlayacak olan, ancak hayal edilebilecek evlerden otomobillere kadar çok zengin armağanlar dağıtacağımız Fenerbahçe 100. Yıl Piyangosudur. Bu konuda hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız."


-2005 YILINDA 143 MİLYON 547 BİN YTL HARCANDI-


Mali konularda da açıklamalarda bulunan Nihat Özdemir, 2005 yılı Bütçe Harcamaları'nda 143 milyon 547 bin YTL ile sonçlandığını açıkladı. Özdemir, bütçe harcamları konusunda ise şu açıklamayı yaptı:

"Kulüp ve grup şirketleri olarak 2005 yılında; çeşitli vergi, ve diğer adlar altında, Vergi İdaresi ve Kamu'ya yaptığı ödemelerin tutarı konsolide olarak, 25 milyon 335 bin YTL'yi aşmaktadır. Bu tutar Fenerbahçe'nin Devlet Bütçesine direkt katkısıdır. Diğer dolaylı ödemeler, toplam içersine alınmamıştır. Gerek şirketlerimiz gerekse Fenerbahçe Spor Kulübü'nün mali tabloları, Tüzük ve Ana sözleşmelerimiz gereği yetkili Denetleme Kurullarımızın denetimlerine ek olarak, Deloitte - Touche Uluslararası Bağımsız Denetim Şirketi tarafından "mali durumu, faaliyet sonuçlarını, bütün önemli taraflarıyla Uluslararası Finansal Raporlama Standartları'na (UFRS) uygun olarak yansıttığını" göstermek amacıyla denetlenmekte ve raporlanmaktadır."


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious