Yoğun kar yağışı yollara kapattı

Yoğun kar yağışı yollara kapattı.13346
  • Giriş : 22.02.2009 / 15:15:00

Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Ardahan-Şavşat ve Ardahan-Posof karayolları ulaşıma kapandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Karayolları 126. Şube Şefliği'nden alınan bilgiye göre, ağır kış şartları yüzünden ulaşıma kapanan Ardahan-Posof ve Ardahan-Şavşat karayollarında yoğun tipi nedeniyle karla mücadele çalışması başlatılamadı.

Öte yandan, kar nedeniyle Erzurum'da 615, Muş'ta 225, Ardahan'da da 110 köy yolunun ulaşıma kapandığı, kapanan köy yollarının açılması için çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

Kent merkezlerinde de belediye ekipleri karla mücadele çalışmalarını sürdürürken, vatandaşların ise ev ve iş yerlerinin önünü temizlemek için uğraş verdikleri gözlendi.

Bölgede gece yaşanan en düşük hava sıcaklıkları Kars'ta eksi 11, Ardahan'da ve Erzurum'da eksi 4, Ağrı'da eksi 3, Erzincan ve Iğdır'da eksi 1 derece olarak ölçüldü.

Kar yağışının bölgede bugün aralıklarla etkisini sürdürmesi beklenirken, Iğdır ve Erzincan'da ise öğle saatlerinde karla karışık yağmur bekleniyor.

Bu arada, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, bölgede çığ uyarısında bulunarak, vatandaşların dikkatli olmalarını istedi.

-VAN-

Van'da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle 109 köy yolu ulaşıma kapandı.

İl Özel İdaresi yetkililerinden alınan bilgiye göre, iki gündür aralıklarla devam eden kar yağışı, kent merkezi ve ilçelere bağlı köy yollarında zaman zaman aksamalara neden oldu.

Kar yağışı ve tipinin etkisiyle kent merkezinde 1, Bahçeyaray'da 17, Başkale'de 13, Çatak'ta 10, Erciş'te 16, Gevaş'ta 9, Gürpınar'da 19, Muradiye'de 15, Özalp'te 3 ve Saray'da 6 olmak üzere 109 köy yolunda ulaşımın sağlanamadığı belirtildi.

Kar yağışının etkisini kaybetmesi üzerine ekiplerin yol açma çalışmalarına başladığını kaydeden yetkililer, çalışmaların 10 ekip ve iş makineleriyle akşam saatlerine kadar aralıksız devam edeceğini bildirdi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri de en düşük hava sıcaklığının eksi 3 derece olarak tahmin edildiği Van'da gün içerinde kar yağışı beklendiğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*