YÖK Başkanı: "Biraz bekleyin..."

YÖK Başkanı:
  • Giriş : 16.12.2007 / 09:28:00
  • Güncelleme : 16.12.2007 / 10:08:14

YÖK Başkanı Özcan kendinden emin; 'beni daha tanımadınız, biraz bekleyin'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

“Bütün yasaklar kalkacak” ve “Fazla konuşma ipimizi çekerler” sözlerine de açıklık getiren Özcan, medyanın kendisini tanımadan eleştirilere başladığını belirterek, “Basın bu yazılanlarla 1-0 öne geçti ama ben çabuk sinirlenmem, sakinimdir” dedi.

AÇIĞIMIZI ARIYORLAR

Göreve geldiği 10 Aralık’tan bugüne hakkında çıkan eleştiriler üzerine konuşan Özcan, “Gazeteleri sabah gördüm. Benimle uğraşmaktan, saldırmaktan ne zaman vazgeçecekler bekliyorum. Hakkımda bir tane doğru cümle yazılsa dişimi kırarım. Ben Köksal Toptan ile görüşmemde ‘Herkes konuşma diyor. Hocam dikkat et ipini çekerler diyorlar. Cumhurbaşkanı, Başbakan bile aynısını söyledi’ dedim. Ama basın bunu nasıl yazmış Allah aşkına... Alışveriş yaptığım bakkal bile ‘Aman hocam, dikkatli olun konuşmayın’ diyor. Bir açığımızı bulmak için her şey yapılıyor” dedi.

MALEZYA GURURUM

Malezya konusunda çok fazla şeyin yazılıp çizildiğini belirten Özcan, “Ben Malezya’ya gitmekten şeref duyarım. Oradaki İslam Üniversitesi’ni Türkiye kurdu. Türkiye’nin gelişiminde çok büyük katkıları vardır. Ama kuruluşunda yer aldığımız bir üniversiteyi, devletin zamanında tanıdığı bir üniversiteyi bugün tanımıyoruz. Böyle saçma şey olmaz” diye konuştu.

Göreve başlayalı 4 gün olmasına rağmen hakkında birçok şeyin ortaya atıldığını belirten Özcan, şöyle konuştu:

YÖK CESARET İSTER

“Ben daha yanımda çalışanların isimlerini yeni yeni öğrenmeye başladım. Beni daha tanımadınız, biraz bekleyin. Ben demokrat, sağlam bir insanım. Tanımadığın bir adamı karalamak bu kadar kolay olmamalı. Ben sabırlıyım ve zor sinirlenirim. Ama beni tanıyıp anlayacaksınız. Ben buraya gelmeden önce 30 kişinin arasından seçildim ve buranın ne kadar zor bir koltuk olduğunu biliyordum. Buraya gelmek cesaret ister. Varsa istekli olan gelsinler ben çekileyim.”

MORALİM BOZULDU

TÜRKİYE’DE konuşan öğretim üyeleri, yazarlar ve düşünürlerin konuştukları için hapse atıldığını hatırlatan Özcan, “Basın bunlarla uğraşsın, benimle değil. Ben serbest bir üniversite için bu koltuğa geldim. Bugüne kadar burada hiç aykırı ses çıkmamış, herkes ne konursa önüne onay vermiş. Bu mu bağımsızlık? Bundan sonra herkes istediğini söyleyecek. Ama bu konudaki açıklamalarım hep başka yerlere çekildi, moralim de bozuldu” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious