YÖK saldırganı Adli Tıp'ta olay çıkarttı

  • Giriş : 26.04.2007 / 00:00:00

Teziç'e yönelik saldırı girişiminde bulunan Nurullah İlgün, Adli Tıp Kurumundaki sağlık kontrolü sırasında basın mensuplarına hakaret ederek, olay çıkarttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Jandarma Merkez Komutanlığında sorgusu süren Nurullah İlgün, jandarma ekipleri tarafından Ankara Adalet Sarayı'na getirildi.

Adli Tıp Kurumu'nda sağlık kontrolünden geçirilen İlgün, idrar örneği alınmak üzere tuvalete götürüldüğü sırada, basın mensuplarına hakaret ederek, olay çıkarttı. İlgün, jandarma ekibi tarafından güçlükle kontrol altına alındı.

Daha sonra tekrar Adli Tıp Kurumuna getirilen İlgün, buradaki kontrolünün ardından adliyenin mahkum çıkışından götürüldü.

İlgün'den, Adli Tıp Kurumundaki kontrolü sırasında, kan ve idrar örneklerinin alındığı öğrenildi.

İLGİLİ HABER:

Flaş-YÖK saldırganında 'kartvizit'-İzle

YÖK saldırganının babası: Birileri oğlumu kullandı

YÖK Başkanı Erdoğan Teziç'e yönelik silahlı eylem planladığı ileri sürülen Nurullah İlgin'in memleketinde hüzün hakim. İlgin'in Erzurum'un Şenkaya'daki yakınları saldırının hangi sebepten kaynaklandığını bilmiyor.

Sesiz ve kimseye zararı olmayan birisi olarak bildikleri İlgin'in yakınları, başörtüsü taktığı için devlet dairelerinde çalışamayan yahut üniversitede okuyamayan hiçbir akrabalarının da olmadığını söylüyor.

Üzüntüsünü ifade etmekte zorlanan işçi emeklisi baba Korkmaz İlgün, "Bizim başörtüsüyle ilgimiz yok. Bir sorun yaşamadık. Kızımın evlenmeden önce de başı açıktı. Oğlumun şimdiye kadar siyasetle herhangi bir ilgisi olmadı. Ülkemizin yaşadığı kritik süreçte birileri oğlumu kullandı." dedi. Baba İlgün, televizyondan öğrendiği olaydan sonra sabah fenalık geçirdiğini ve doktora muayene olduğunu da ifade etti.

Şenkaya'ya Bağlı Akşar Beldesi Akşar Lisesi'nde öğrenim görürken okulu terkeden Nurullah İlgin'in askere gittikten sonra İstanbul'da güvenlik şirketinde çalışmaya başladığı ve ailesini zaman zaman telefonda aradığını ve yakınlarının düğünlerinde Şenkaya'ya geldiği öğrenildi. İlgin'in kardeşi V. İlgin (16), "Abim bu olaydan 3 gün önce telefonla aradı. Sağlığının iyi olduğunu, çamaşırlarını yıkadığını ve benzeri sıradan şeyler söyledi. Tatillerde geldiğinde kesinlikle siyasi konuşmalar yapmazdı. Akrabalarımızdan hiçbirisinin başörtüsünden dolaylı bir sıkıntısı olmadı. Zaten üniversitede okuyan bir yakınımızda yok. Annem ve babam çok üzüldü. Ne diyeceğimizi bilmiyoruz." şeklinde konuştu.

İlgin'in yakınları İzmir'deki kız kardeşinin de liseyi bitiremediğini ve evlenerek 2 çocuk sahibi olduğunu başörtüsü ile ilgili herhangi bir problem yaşamadığını vurguladılar. İstanbul'da yanında kaldığı kardeşi Fırat İlgin ise konuyla ilgili kendisinin de herhangi bir bilgisi olmadığını ve soruşturma tamamlanıncaya kadar konuşmak istemediğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious