YÖK saldırganı eski güvenlikmiş!

  • Giriş : 25.04.2007 / 00:00:00

YÖK Başkanı Teziç'e yönelik saldırı girişimi iddiasıyla yakalanan N.İ'nin özel bir şirkette güvenlik elemanı olarak çalıştığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç'e yönelik saldırı girişimi iddiasıyla yakalanan, Erzurum nüfusuna kayıtlı N.İ'nin İstanbul'da ikamet ettiği ve özel bir şirkette güvenlik elemanı olarak çalıştığı öğrenildi.

Erzurum'un Şenkaya İlçesi Akşar Köyünde ikamet eden zanlının babası K.İ, oğlunun böyle bir eyleme giriştiği iddiasına asla inanamadığını söyledi.

27 yaşındaki oğlunun, askerlik görevinden sonra İstanbul'da 5 yıldır özel güvenlik elemanı olarak çalıştığını belirten K.İ, bekar olan zanlının evli kardeşinin evinde ikamet ettiğini söyledi.

Oğlunun herhangi bir gruba dahil olabileceğine ihtimal vermediğini, maddi durumlarının da iyi olduğunu ifade eden K.İ, ''Emekliyim. İstanbul'da 2 yıl çocuklarımın yanlarında kaldım, daha sonra köyüme geldim. Orada bulunduğum süre içerisinde hiçbir şeyden şüphelenmedim. Bugüne kadar da sicilinde hiçbir suç yoktur. Buna asla inanamıyorum'' diye konuştu.

Zanlı N.İ'nin kuzeni A.İ de, N.İ'nin asla böyle bir şey yapabileceğine ihtimal vermediğini, bugüne kadar kavgasını dahi hatırlamadığını, vatanına milletine saygılı biri olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious