YÖK toplantısı dün gerçekleşti

YÖK  toplantısı dün gerçekleşti.11207
  • Giriş : 26.03.2009 / 12:37:00
  • Güncelleme : 26.03.2009 / 12:43:10

YÖK , ''Yükseköğretim Kurumları, Yönetici, Öğretim Elemanı ve Memurları Disiplin Yönetmeliği''nde yapılacak değişikliklerin görüşüldüğü bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada ,kurulun dün ve önceki gün gerçekleştirilen Genel Kurul toplantılarında 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun bazı maddelerinin değiştirilmesi konusunun görüşüldüğü belirtildi.

Toplantıda, Eğitim Komisyonu raporlarına ilişkin çalışmalar yapıldığı bildirilerek, ''Yükseköğretim Kurumları Yönetici, Öğretim Elemanı ve Memurları Disiplin Yönetmeliği''nde yapılacak değişikliklere ilişkin görüşmelere de devam edildiği bildirildi.

Ayrıca, 10 Şubat 2009'da Resmi Gazete'de yayımlanan ''Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik''te belirtilen, uzaktan eğitim programları diplomalarının alındığı yükseköğretim kurumunun ve ilgili programın değerlendirilmesine ilişkin usul ve esasların da belirlendiği ifade edildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Yükseköğretim Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. Atilla Eriş ve Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, Bologna Süreci ve Yükseköğretim Yeterlikler Çerçevesi konusunda Genel Kurul'a sunum gerçekleştirmişlerdir. Bu sunuma Yükseköğretim Kurulu internet sayfası üzerinden ulaşılabilecektir.

Yükseköğretim Kurulu'nun bir sonraki toplantısı 31 Mart 2009 tarihinde gerçekleştirilecektir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*