YÖK: Uçak kazasında ölen bilimadamları büyük kayıp

YÖK: Uçak kazasında ölen bilimadamları büyük kayıp.13424
  • Giriş : 01.12.2007 / 12:43:00

YÖK: Uçak kazasında ölen bilim adamları, bilim dünyasının büyük bir kaybı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığından, uçak kazasında, akademisyen ve öğrencilerin vefatı ile bilim dünyasının büyük bir kayba uğradığı belirtildi.

YÖK Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, kazada 8 öğretim elemanı ve öğrencinin yaşamını yitirdiği anımsatılarak, şu ifadelere yer verildi:

''Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından 30 Kasım-2 Aralık 2007 tarihleri arasında düzenlenen Ulusal Türk Hızlandırıcı Projesi 4. Çalıştayı'na katılmak üzere Isparta'ya giderken elim bir uçak kazasında hayatını kaybeden öğretim elemanları ve öğrencilerimizin kaybından ötürü acımız büyüktür. Değerli akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin vefatları ile bilim dünyası büyük bir kayba uğramıştır.

Türk yükseköğretim camiası adına, elim kazada hayatını kaybeden herkese tanrıdan rahmet, acılı ailelerine ve yakınlarına, mesai ve sınıf arkadaşlarına, sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz.''

Açıklamaya göre, kazada yaşamını yitiren akademisyen ve öğrenciler ile üniversiteleri şöyle:

Boğaziçi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Engin Arık, Araştırma Görevlisi Özgen Berkol Doğan ve yüksek lisans öğrencisi Engin Abat; Doğuş Üniversitesi'nden Prof. Dr. F. Şenel Boydağ, Doç. Dr. İskender Hikmet ve Araştırma Görevlisi Mustafa Fidan; Süleyman Demirel Üniversitesi'nden İİBF öğrencisi Sinem Kutlu ve Fen Bilimleri Enstitüsü öğrencisi İsa Çobanoğlu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious