Yoksul öğrenciye iş imkanı

Yoksul öğrenciye iş imkanı.14748
  • Giriş : 01.05.2009 / 10:21:00

Yoksul olan üniversite öğrencisine iş verilecek...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hükümet, yoksul üniversite öğrencisine part-time iş ve muhtaç asker ailelerine ücretsiz sağlık hizmeti verilmesi, belediye tiyatrolarında görevli sanatçıların kadroya alınması için düğmeye bastı. PTT'nin bankacılık işlemleri yapabilmesini öngören torba yasa tasarısında ilkokul ve liselerin de kampuslarda toplanması öngörülüyor.
Meclis'e sevk edilen, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda ele alınacak tasarıda, belediye tiyatrolarında görevli sanatçıların kadroya alımı kolaylaşıyor. Buna göre,belediye tiyatro ve orkestralarında görev alan sanatçı, stajyer sanatçıların istihdamında Maliye vizesi kalkıyor. 2010 sonuna kadar belediyelerin aldığı elektrik ve havagazı bedelleri genel bütçeye aktarılacak.

Maddi durumu yetersiz öğrencilerin kısmi zamanlı olarak çalıştırılması hüküm altına alınıyor. Bu öğrenciler işçi sayılmayacak.

Bu öğrencilerin saat ücreti, İş Kanunu'ndaki günlük brüt asgari ücretin dörtte birini geçemeyecek. Bu öğrencilerin Yurt-Kur'dan aldığı kredi ve burslar da kesilmeyecek. Birinci derece SİT alanı olan sahipli araziler takas edilebilecek. Bakanlar Kurulu ve Başbakanlık personeli fazla mesai alabilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*