Yoksullar için yıldızların maçı

  • Giriş : 20.03.2007 / 00:00:00

Zidane’ın kaptanlığını yaptığı takım, Ronaldo ve Hakan Şükür’ün yer aldığı karmayı farklı yendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

UNICEF’in yararına Marsilya’nın Velodrome Stadı’nda yapılan Dünya Karması maçında, Zidane’ın kaptanlığını yaptığı takım, Ronaldo ve Hakan Şükür’ün yer aldığı karmayı 6-2 yendi.

Daha önce Fransa Milli Takımı çalıştıran Michel Hidalgo’nun teknik direktörlüğünü yaptığı Zidane’nin takımında, Boli, Stojkovic, Blanc, De Cock ve Sonny Anderson gibi yıldızlar forma giydi. Fas asıllı Fransız komedyen Jamel Debbouzze de Zidane’ın takımında forma giydi.

Vicente Del Bosque’nin teknik direktörlüğünü yaptığı Ronaldo’nun ekibinde ise Hakan Şükür, Ravanelli, Rivaldo, Robert, Portillo, Waddle, Ramos ve Al Jaber gibi dünyaca ünlü oyuncular yer aldı.

İtalyan hakem Pierluigi Collina’nın yönettiği karşılaşmayı kazanan Zidane’ın ekibinin gollerini, 38. dakikada Ronny kendi kalesine, 59. dakikada Sichi, 70. dakikada Fransız komedyen Jamel Debbouzze, 77. ve 85. dakikada Portillo ile 79. dakikada Al Jaber kaydetti.

Galatasaray’ın ve Milli Takım’ın golcü futbolcusu Hakan Şükür’ün ikinci yarıda oyuna dahil olduğu Ronaldo’nun takımının golleri, 74. dakikada Gerrard ve 82. dakikada Sonny Anderson’dan geldi.

4. KEZ DÜZENLENDİ

UNICEF yararına yapılan organizasyon, 4. kez yıldızları yardım için biraraya getirdi.

Daha önce bu organizasyon, 2003’te Basel, 2004’te Madrid ve 2005’te Düsseldorf’ta yapılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious