Yol uzun diye tünel kazdı

Yol uzun diye tünel kazdı.17214
  • Giriş : 02.06.2008 / 10:09:00

Evi ve tarlası arasındaki kayalık alan nedeniyle hergün 3 kilometre yürümek zorunda kalan çiftçi, çareyi kayalık alana tünel açmakta buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Denizli'nin Çameli ilçesine bağlı Taşçılar köyünde 66 yaşında 4 çocuk babası Mustafa Baş, evi ve tarlası arasında kayalık bir alan bulunduğunu ve bu nedenle ev veya tarlasına gitmek için her gün yaklaşık 3 kilometre yürümek zorunda kaldığını anlattı.

Yolun ıssız olduğunu ve hergün bu yolu katetmenin kendisini yorduğunu kaydeden Baş, çareyi, yumuşak olan kayalık alana tünel açmakta bulduğunu söyledi. Dört ay uğraşarak kayaya 10 metre uzunluğunda ve 3 metre yüksekliğinde tünel açtığını belirten Baş, şöyle konuştu: “Yıllardır tarlaya, ormana gitmek ve oradan evime dönmek için 3 kilometre yol katediyor ve dolambaçlı yollardan ulaşımımı sağlıyordum. Artık yaşlandım. Hem yolu kısaltmak hem de tarlalarıma su yolu açmak için dört ay boyunca, kazma ve kürekle kayayı deldim, tünel açtım. Artık dolambaçlı yolu kullanmayacağım. Kazdığım kaya çok yumuşak. Kazma vurdukça eriyordu.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious