Yolcu otobüsü devrildi: 12 yaralı

  • Giriş : 06.02.2007 / 00:00:00

Erzincan'da yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 12 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, kaza bugün saat 06.30 sıralarında meydana geldi. İstanbul'dan Iğdır istikametine gitmekte olan Ekrem Karayel (38) yönetimindeki 34 YND 76 plakalı Can Iğdır Firması'na ait yolcu otobüsü, aşırı hız, dikkatsizlik ve yolun kaygan oluşu sebebiyle kontrolden çıktı. 38 yolcu ve üç personeli ile birlikte İstanbul'da yola çıkan yolcu otobüsü, Erzincan- Erzurum E-80 karayolunun 73. kilometresi Yollarüstü Köyü mevkisinde, kontrolten çıkarak yolun sağındaki şarampole devrildi.

Meydana gelen kazada 12 kişi yaralandı. Yaralılardan 4'ü Erzincan Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, 8 yaralı ise Tercan Devlet Hastanesi'nde tedavi edildi. Erzincan Devlet Hastanesi'ne 112 Acil Servis ambulansları ile getirilen yaralılar tedavi altına alınırken, Erzincan Emniyet Müdürü Dr. Ahmet Çimen, hastaneye gelerek yaralılar ile ilgilendi.

Kaza esnasında uyuduğunu belirten yolculardan Aybanız Hüseyinova, Nahçivan'a gittiklerini, kazanın ardından yolculardan bazılarının kafasından ve ayağından yaralandığını belirtti.

Erzincan Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan 4 yaralının isimleri ise şöyle; Suat Çiçek, Feridun Babayer, Aybanız Hüseyinova ve Hediye Güneş.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious