Yolcu otobüsü domuz sürüsüne çarptı

  • Giriş : 01.05.2007 / 00:00:00

Antalya- Konya seferini yapan yolcu otobüsü, Seydişehir- Konya Karayolu’nun 15’nci kilometresinde yoldan geçen domuz sürüsüne çarptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çarpmanın etkisiyle direksiyon kontrolünü yitiren sürücü 100 metre sonra otobüsü güçlükle durdurmayı başararak bir faciayı önledi. 2 domuz ezilerek telef olurken, otobüs yolcuları ve personel kazayı yara almadan atlattı. Domuz sürüsünün, su içmek için Çarşamba Çayı’na inmek amacıyla yoldan geçtiği sanılıyor.
Antalya’dan Konya'ya gitmek üzere yola çıkan Hikmet Ballı (42) yönetimindeki Öz Sivas Huzur Turizm’e ait 58 DF 603 plakalı yolcu otobüsü, dün saat 24.00 sıralarında, Seydişehir- Konya Karayolu’nun 15’nci kilometresinde yoldan geçen domuz sürüsüne çarptı. Çarpmanın etkisi ile otobüsün sürücüsü direksiyon hakimiyeti kaybetti ancak, 100 metre sonra aracı durdurmayı başardı. Ön bölümü hasar gören otobüsteki 45 yolcu ve 3 personel yara almadı.
Çarpma sırasında 2 domuz ezilerek telef oldu. Kaza nedeniyle Seydişehir-Konya Karayolu 30 dakika süreyle trafiğe kapandı. Temizlik çalışmasının ardından yol yeniden trafiğe açıldı. Domuz sürüsünün su içmek için yüksek kesimlerden Çarşamba Çayı’na inmek amacıyla yoldan geçtiği sanılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious