Yolcu otobüsüne taşlı saldırı

  • Giriş : 31.08.2006 / 00:00:00

Malatya-Elazığ karayolundan geçmekte olan bir yolcu otobüsü kimliği belirsiz kişilerin taşlı saldırısına uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Malatya-Elazığ karayolu üzerinde meydana gelen olayda, Elazığ'dan Mersin'e gitmekte olan Elazığ firması Murat Turizm'e ait yolcu otobüsü, kimliği belirsiz kişiler tarafından taşlandı. Atılan taşlarla orta bölümde bulunan bir pencere kırılırken, dağılan cam parçaları yolcuların üzerine saçıldı.

Kırılan camın yanında bulunan koltukta yolculuk yapan Orhan Güngör, atılan taşın camı kırdıktan sonra çocuğuna isabet ettiğini, büyük bir faciayı atlattıklarını söyledi. Atılan taşın pencereyi parçalayarak içeriye girdiğini ifade eden Güngör, "Cama gelen darbenin ilk önce silah olduğunu zannettik. Kırılan bütün camlar eşimin ve çocuğumun üzerine saçıldı. Hemen elimle çocuğumun kafasını korumaya çalıştım. Büyük ihtimalle bu olay maç nedeniyle yaşandı. Çok cahilce bir davranış. Bu atılan taşın kime fayda sağlayacağını, bunu yapanlara sormak istiyorum." dedi.

Olay yerine gelen polisler, yaptıkları araştırma neticesinde herhangi bir sonuç alamadı ve otobüse kimin veya kimlerin taş attığı belirlenemedi. Yolcuların şoku atlatmasının ardından Mersin'e gidecek olan otobüs, polis eskortluğunda yoluna devam etti.

Malatya ile Elazığ arasında yaşanan Futbol çekişmesi Futbol fanatikleri tarafından şiddete dönüşüyor. Geçtiğimiz haftasonu Elazığ'da oynanan lig maçı sonrası Elazığsporlu ve Malatyasporlu taraftarlar arasında kavga çıkmış, birçok futbolsever yaralanmıştı. Bu olay üzerinden 10 gün geçmesinin ardından bu kez iki takım Fortis Türkiye Kupası karşılaşmasında Malatya'da karşı karşıya geldi. Bir önceki maçta yaşanan olaylar nedeniylede Futbol Federasyonu Malatya'da oynanan karşılaşmanın ise seyircisiz oynanmasına karar vermişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious