Yolcu otobüsüne taşlı silahlı saldırı

  • Giriş : 30.11.2006 / 00:00:00

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bir firmaya ait yolcu otobüsü taşlı silahlı saldırıya uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre, Silivri ile Kocaeli arasında yolcu taşıyan bir firmaya ait Semih Sarıgün yönetimindeki 34 JS 455 plakalı yolcu otobüsü, D-100 kara yolunun Gebze ilçesi Tatlıkuyu mevkisinde, üzerinde Gebze Otobüsçüler Kooperatifi yazdığı iddia edilen iki midibüs tarafından sıkıştırılması üzerine yan yola girmek zorunda kaldı.

Bu sırada, yola çıkan ve 20-25 kişi olduğu öne sürülen grup, hareket halindeki otobüse taş attı. Gruptakilerden kar maskeli bir kişi de araca tabancayla 5 el ateş etti. Saldırıda otobüsün camları kırılırken, 29 yolcunun bulunduğu araçta ölen ya da yaralanan olmadı.

Gruptakiler, saldırının ardından olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Büyük panik yaşayan yolcular, olay yerine gelen başka bir otobüsle Kocaeli'ne gönderildiler.

Otobüsün sürücüsü Semih Sarıgün'ün polise verdiği ifadede, saldırıdan Gebze Otobüsçüler Kooperatifini sorumlu tuttuğu öğrenildi.

Bu arada, Gebze Emniyet Müdürü Ali Şahinli ile görüşen Gebze Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı Yakup İşbaralı, haklarındaki suçlamayı reddetti.İstanbul Esenler Otogarı'nda otobüsü saldırıya uğrayan firma ile yapılan anlaşmayla, 1994 yılından beri faaliyet gösterdiklerini ifade eden İşbaralı, sözleşmenin söz konusu firma tarafından tek taraflı feshedildiğini ve dünden itibaren Esenler Otogarı'na giremediklerini ileri sürdü.

Sarıgün, bu nedenle söz konusu firmanın da Gebze'ye girmemesi gerektiğini iddia etti.

Polis yetkilileri, otobüse saldırı olayını gerçekleştirenlerin yakalanması için çalışma başlatıldığını kaydettiler

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious