Yolcu uçağı kayboldu!

Yolcu uçağı kayboldu!.6370
  • Giriş : 30.09.2006 / 00:00:00

Gol havayolları şirketine ait bir yolcu uçağının, Amazon bölgesi üzerinde bir jet ile çarpıştıktan sonra, radardan çıkarak kaybolduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Globe haber ajansı, havacılık yetkililerine dayanarak verdiği haberde, yolcu uçağının yerel saatle öğleden sonra Amazon bölgesindeki Manaus kentinden havalandığını duyurdu.

Yetkililer, Gol havayolları şirketine ait uçakta 155 kişinin bulunduğunu bildirdi.

Gol havayolları ise radardan kaybolan uçağın istikametinin belirlenemediğini kaydetti.

Brezilya havaalanları idaresi İnfraero’nun Başkanı Jose Carlos Pereira da Globe haber ajansına yaptığı açıklamada, uçağın Amazon bölgesinde küçük bir uçakla çarpıştığını, kanadı zarar gören küçük uçağın yere inmeyi başardığını söyledi.

Pereira, hava kuvvetlerinin ormanlık bölgede uçağı aradığını, bölgedeki bir çiftçinin, büyük bir uçağı alçaktan uçarken gördüğünü söylediğini bildirdi.

Gol uçağının Para eyaletinin Serra de Caximbo bölgesi yakınlarında, Brezilya yapımı Legacy tipi küçük bir uçakla çarpıştığı belirtiliyor.

Gol’ün 1907 sefer sayılı uçağının başkent Brasilia’ya gitmek üzere Manaus’dan hareket ettiği açıklandı.

Arama çalışmalarına başlandı

Brezilya Savunma Bakanı Waldir Pires, Bandnews radyosuna yaptığı açıklamada arama kurtarma operasyonunun başladığını, uçakta 150'nin üzerinde yolcu olduğunu belirtti.

Brezilya hava kuvvetlerinin de katıldığı arama çalışmaları, farklı büyüklüklerde beş uçak ile devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious