Yolcu uçağında 'deliren pilot' paniği

Yolcu uçağında 'deliren pilot' paniği.13103
  • Giriş : 31.01.2008 / 22:01:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 04:55:39

Kaptan uçağı henüz rotasına oturtmuştu ki yardımcı pilot çığlıklar atarak ağlamaya başladı. Kabinden zorla çıkarılan pilot kelepçeye vuruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Toronto-Londra seferi yapan bir yolcu uçağının yardımcı pilotu uçak havadayken “tanrıyla konuşmaya’ başlayınca kabinden zorla çıkarılıp kelepçeye vuruldu. Yardımcı pilotun yükseklik korkusu olduğu uçuş sırasında ortaya çıkınca uçak acil iniş yaptı.

Air Canada şirketinin yolcuları Boeing 767 uçağının Atlantik Okyanusu üzerinde yaklaşık 10 bin metre yükselikte seyrederken yardımcı pilotun aniden ‘tanrıya çAğrı’ diye bağırmaya başlaması üzerine etkisiz hale getirildiğini söylediler.

Bu olay üzerine uçak acil durum nedeniyle rota değiştirerek İrlanda’nın Shannon havalanına indi ve adı açıklanmayan yardımcı pilot yakındaki bir psikiyatri kliniğine götürüldü.

Uçakta bulunan 146 yolcudan biri yardımcı pilotun diğer kabin görevlileri ve yolcular arasında bulunan Kanadalı bir asker tarafından elleri ve ayak bileklerinden kelepçelenmiş halde zorla kabinden çıkarıldığını söyledi.

Yardımcı pilot daha sonra bir koltuğa kelepçelendi ve kaptan pilot İrlanda hava trafik yetkililerinden acil iniş izini istedi.

Bir yolcu Kanada TV kanalı CBC’ye yaptığı açıklamada, “yardımcı pilot tam anlamıyla çıldırmıştı. Sarhoş gibi değildi. Sürekli küfür edip tanrıyı istiyordu. Özellikle de tanrıyla konuşmak istediğini söylüyordu,'' dedi.

Yardımcı pilotun ayakkabılarını çıkararak kokpitin içerisinde yere kapanması ve tanrım yardım et, ölmek istemiyorum diye dua etmesi akıllar pilotun madde bağımlısı olabileceğini getirdi. Ancak pilotun yükseklik korkusu olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious