Yolcular bayramı karakolda geçirdi

  • Giriş : 25.10.2006 / 00:00:00

Kadıköy - Topkapı hattında çalışan yolcu otobüsünde hırsızlık meydana gelince yolcular, otobüsten indirilmeden polis eşliğinde karakola götürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre ilginç olay, Kadıköy İETT durağında kalkan 127 nolu belediye otobüsünde meydana geldi. Bayram ziyaretine gitmek için yaklaşık 70 kişinin bindiği otobüste 2 yolcunun cep telefonu ile cüzdanının çalınması üzerine otobüs şoförü kapıları kilitleyerek polis çağırdı. General Şahap Gürler Caddesi üzerindeki İETT durağında bekletilen otobüsten kimsenin inmesine izin verilmedi. Bir süre burada bekletilen otobüs, daha sonra olay yerine gelen polis ekipleri tarafından İskele Polis Merkezi'ne götürüldü. Kimsenin otobüsten inmemesi için kapıların uzun süre kapatılması nedeniyle bazı yolcular havasızlıktan fenalık geçirdi. İskele Karakolu önünde otobüsün durmasıyla kendini güçlükle dışarı atan bir kadın yolcuyu arkadaşları sakinleştirdi. Karakol önünde otobüsten tek tek indirilen yolcular, kadın ve erkek olarak ikiye ayrıldı. Erkeklerin çantaları ve cepleri aranırken karakolda kadın memur bulunmadığı için kadınlar bir süre bekletildi. Daha sonra Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde bayan memur getirilerek kadın yolcular polis merkezinin içine alınarak üzerleri didik didik arandı.

Tüm aramalara rağmen çalınan cep telefonu ve cüzdan bulunamazken, bayramın son gününü karakolda geçiren bazı yolcular olaya tepki gösterdi. Çocuklarının polisten korktuğunu söyleyen Bayram Ergün adlı vatandaş, "Çocuklarımın zaten polis korkusu vardı. Şimdi karakolda bekletilince psikolojileri bozuldu. Bunun hesabını kim verecek" diyerek tepki gösterdi.

Bu arada, olayı görüntülemek isteyen gazeteciler İskele Polis Merkezi'nde görevli bir polis memurunun anlamsız saldırısına maruz kaldı. Sabah Gazetesi Anadolu Yakası Muhabiri Yalçın Bel, olayı görüntülemek isterken gözaltına alınmak istendi. Karakol önünde görüntü çektirmek istemeyen İskele Polis Merkezi Amiri'nin tepkisi üzerine ismi alınamayan bir polis memuru, Bel'i yaka paça gözaltına almak istedi. Olay yerinde bulunan diğer gazetecilerin tepki göstermesi üzerine Sabah Gazetesi MuhabiriYalçın Bel serbet bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious