Yolcularla birlikte yakmaya kalktılar

Yolcularla birlikte yakmaya kalktılar.10050
  • Giriş : 09.11.2008 / 08:34:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 22:55:08

G.O.P'da bir grup PKK yandaşı, içi yolcu dolu belediye otobüsüne molotof kokteyli ile saldırdı. Alevler arasında kalan otobüs kullanılamaz hale geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gazi Mahallesi'nde terör örgütü PKK sempatizanı bir grup, içinde yaklaşık 100 yolcunun bulunduğu belediye otobüsünü molotof kokteyli atarak ateşe verdi. Otobüs şoförü ve yolcular alevler içinde kalan otobüsten atlayarak canlarını kurtardı. Körüklü otobüs ise alev alev yanarak kullanılamaz hale geldi.

Edinilen bilgiye göre, Gazi Mahallesi- Şişli güzergahında çalışan 34 FAG 14 plakalı belediye otobüsü, yaklaşık 100 yolcu ile Şişli istikametine hareket etti. Otobüsün önü, Cumhuriyet Caddesi üzerinde yüzleri maskeli 15 kişi tarafından kesildi. Terör örgütü PKK lehine slogan atan şahıslar yolcuların inmesini beklemeden ellerindeki molotof kokteyllerini otobüse savurdu. Otobüs şoförü bütün kapıları açarak yolcuların aşağı inmesini sağladı. kullan

Şahıslar otobüsü ateşe verdikten sonra kaçarak olay yerinden uzaklaştı. Otobüs şoförü ve yolcuların ihbarı üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri alev topuna dönen otobüsü söndürmek için uzun süre uğraştı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı, ancak körüklü belediye otobüsü kullanılmaz hale geldi. Polis olay yerinde yaptığı incelemeler ve görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda failleri yakalamak için çalışma başlattı.

İsmini vermek istemeyen otobüs şoförü, maskeli 15 kişinin otobüsün önüne geçtiğini ve ellerindeki molotof kokteyllerini otobüse savurduklarını belirtti. Otobüs şoförü, "Otobüste yaklaşık 100 yolcu vardı. İnmelerini beklemeden otobüsü yaktılar. Kapıları açıp yocuların inmesini sağladım. Kendimi de güçlükle dışarı atabildim." dedi. Mustafa Aydın isimli bir yolcu ise, "Otobüs yolcuyla doluydu. Maskeli şahıslar otobüsü durdurarak bir anda ateşe verdi. Canımızı zor kurtardık." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*