Yolcunun midesinden 30 torba eroin çıktı

  • Giriş : 07.05.2007 / 00:00:00

Vietnam gazetesi La Dong, Avustralya'ya gitmekte olan bir yolcunun uçakta beyaz eroin kustuğunu, hastaneye götürülen kaçakçının midesinden 30 torba uyuşturucu çıktığını ileri sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Habere göre, Ho Chi Minh şehrinden Avustralya'ya giden bir uçakta bulunan Nguyen Kant'ın (35) kalkıştan 1 saat sonra beyaz bir madde kustuğunu gören mürettebat, uyuşturucu olabileceği şüphesiyle uçağı geri döndürdü. Gazete, uçaktan indirilen ve hastaneye kaldırılan Kant'ın midesinden 30 torba eroin çıkarıldığını ifade etti. Tuoi Tre gazetesi ise Vietnam asıllı Avustralyalı olan kaçakçının Tan Son Nhat Havaalanı'na acil iniş yaptığını, Kant'ın uçakta 2 torba uyuşturucu kustuğunu belirtti.

Vietnam asıllı Avustralyalılar Ho Chi Minh Havaalanı'nı uyuşturucu kaçırmak için kullanıyor. Mart ayında yaşanan kaçakçılık olayında, Ho Chi Minh şehri havaalanından Avustralya'nın Sidney şehrine seyahat etmek isteyen başka bir Vietnam asıllı Avustralyalının üzerinde 1.1 kilogram eroin bulunmuştu. Şubat ayında aynı havaalanında bir kadın 1.5 kilogram eroini kaçırmak isterken yakalanmıştı.

Vietnam'da geçtiğimiz yıllarda pek çok kişi uyuşturucu kaçırmak suçundan yargılanmış, dört kişi idama mahkum edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious