Yolda panik! 3 vitesle tam gaz İstanbul!

Yolda panik! 3 vitesle tam gaz İstanbul!.13332
  • Giriş : 13.12.2008 / 10:49:00

48 yolcu ile İstanbul'a gitmek üzere Trabzon'dan yola çıkan otobüsün şoförü vites arızasıyla yolculuğu sürdürünce büyük panik yaşandı. Işıklarda bile durmayan otobüsü polis durdurabildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Trabzon'dan aldığı 48 yolcusu ile İstanbul'a gitmek üzere yola çıkan bir firmaya ait otobüs, vitesinin arızalanması nedeniyle kırmızı ışıklarda duramayınca yolcular büyük panik yaşadı. İhbar üzerine polis tarafından güçlükle durdurulan otobüsün vitesinin arızalandığı ve 3. viteste İstanbul'a devam etmek zorunda kaldığı ortaya çıktı.

Edinilen bilgilere göre, Ali T. idaresindeki 34 EDS 61 plakalı otobüs, 48 yolcusu ile birlikte İstanbul'a gitmek üzere Trabzon'dan yola çıktı. Ek sefer olarak konulduğu öğrenilen otobüsün bir süre sonra vitesinde arıza meydana geldi. Vitesteki arızadan dolayı aracı durdurmakta zorlanan şoför, kırmızı ışıklarda durmayınca yolcular büyük panik yaşadı ve sürücüye tepki gösterdi. Ancak şoför, Terme'de mola vereceğini ve orada aracı tamir ettireceğini söyleyerek yolcuları sakinleştirmeye çalıştı. Otobüs, Ordu'nun Ünye ilçesindeki 2 kırmızı ışıkta durmayınca haber verilmesi üzerine harekete geçen trafik ekipleri, Cüri mevkisinde otobüsü durdurup belediye önüne çekti. Burada trafik ekiplerine derdini anlatan yolcular, şoförden şikayetçi olduklarını belirterek, "İkaz etmemize rağmen aracı durdurmadı. Biz bu araçtan bilet almadık. Ancak bayram nedeniyle ek sefer yapmışlar. Bizi bu araca bindirdiler" şeklinde tepkilerini dile getirdi.

Şoför Ali T. ise, "Arıza nedeniyle Terme'deki dinlenme tesisine bir usta çağırdık. Usta orada bizi bekliyor. Arızayı giderip yola devam edecektik" diye konuştu.

Bunun üzerine polis, ustayı Ünye'ye getirttirdi. Daha sonra arızası giderilen otobüs, yola devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*