Yoldan çıkan kemikler rüyasına giriyor

Yoldan çıkan kemikler rüyasına giriyor  .12975
  • Giriş : 12.03.2008 / 10:50:00

Bolu'da yol genişletme çalışmaları esnasında ortaya çıkan kemik ve kafataslarını gören Mehmet Kandemir, o günden sonra ilginç rüyalar görmeye başladı. Kandemir, rüyasında sürekli "Mezarımızı kazıyorlar, burada rahat değiliz." diye seslenildiğini söylüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Belediye, Hisar Tepesi'ndeki yolda sit alanı olmasına rağmen çalışma yaptı. Atatürk İlköğretim Okulu'nun yanında bulunan duvarı genişletmek ve yolu ışıklandırmak amacıyla yapılan çalışmanın sonucunda kemik ve kafatasları ortaya çıktı. Ortada bırakılan kemik ve kafataslar öğrencilerin oyuncağı oldu. Öğrenciler, ellerine aldıkları sopalarla toprağı kazıyor, çıkan kemikleri kırıyor. Bu arada, yoldan geçerken kemik ve kafataslarını gören vatandaşlar hızla uzaklaşıyor.

Mobilya işiyle uğraşan 35 yaşındaki Mehmet Kandemir, ortaya çıkan kemik ve kafataslarını gördükten sonra sıra dışı rüyalar görmeye başladığını söylüyor. Kandemir, her gece rüyasında, "Bizim mezarlarımızı kazıyorlar, artık burada rahat değiliz. Kemiklerimizle oynuyorlar. Bizi buradan kurtar. Bizi rahat yere taşısınlar." dendiğini kaydediyor. Kandemir, çalışma yapılırken mezarlara dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yapıyor.

Müze müdürlüğü yetkilileri, belediyeye parke taş döşeme ve ışıklandırma yapmak için izin verdiklerini, diğer çalışmalardan haberdar olmadıklarını ifade etti. Yetkililer, kemik ve kafatası çıkan yerde inceleme yapacaklarını kaydetti. Bu arada, kemik ve kafataslarının çıktığı bölgede eskiden kale bulunduğu ifade ediliyor. Kalede ölen kişilerin buralara gömüldüğü kaydediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious