Yollar kazan ben kepçe

  • Giriş : 07.07.2006 / 00:00:00

Bakan Özak, Türkiye genelindeki asfalt şantiyelerine giderek incelemelerde bulunduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özak, "Yollar kazan ben kepçe, tüm şantiyeleri dolaşıyorum" dedi. Bakan Özak, 80'den fazla kara noktaya müdahale etmeleri sonucu trafik kazalarındaki sayının önemli ölçüde azaldığını belirtti.
Çorum'un Kargı ilçesine bağlı Saraycık köyünde yaptırılan afet konutlarının hak sahiplerine teslim törenine katılan Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, tören sonrası Çorum'daki asfalt çalışmaları yerinde denetledi. Kargı'dan Osmancık ve Laçin ilçesine geçen Faruk Özak, burada yapılan yol yapım çalışmalarını inceledi. Kırkdilim geçidinden Çorum'a giden Bakan Özak, Çorum-Samsun karayolundaki aşfalt şantiyesine geçti. Özak, buradan Vali Hüseyin Poroy, Belediye Başkanı Turan Atlamaz ve AK Parti İl Başkanı Faruk Özkader'i makamında ziyaret etti. AK Parti İl Teşkilatı'nda partililer tarafından karşılanan Faruk Özak, hükümet ve bakanlığının çalışmaları hakkında bilgi verdi.

AK Parti Hükümeti döneminde yapılan yol çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Bayındırlık Bakanı Özak, Türkiye'nin en büyük sorunları arasında yer alan ulaşım sorununun çözümü için önemli mesafeler aldıklarını vurguladı. Duble yollarla birlikte trafik canavarının hızının kesildiğini söyleyen Bakan Özak, "Son yıllarda Trafik Kazası oranında yüzde 80, kazalardan dolayı meydana gelen ölüm sayısında ise yüzde 90 bir azalma oldu. Türkiye genelindeki kara noktalar azaldı. Kazalara davetiye çıkaran 80'den fazla kara noktaya müdahale ettik. Duble yollarda ulaşımı büyük ölçüde rahatlattı." dedi.

Ankara-Samsun, Mekece-Adapazarı, Balıkesir-Susurluk ve Pozantı karayollarının çok önemli olduğunu söyleyen Bakan Faruk Özak, "Bu tür önemli noktalarda gerekli çalışmaların tamamlanması için çabalıyoruz. Ödenek konusunda ısrarcı oluyoruz. Özellikle Karadeniz Bölgesi'ni en kısa yoldan başkente bağlayan Ankara-Samsun karayolu bizim için çok önemli. 2007 yılında bu yolun tek şeridini tamamen kullanıma açacağız." açıklamasında bulundu.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, ziyaretlerinin ardından Çorum-Ortaköy karayolu ile Çorum-Sungurlu karayolunda yapılan yol yapım çalışmalarını inceledikten sonra karayolu ile Ankara'ya geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious