Yollardaki tahribatın faturası kabarıyor

  • Giriş : 04.03.2007 / 00:00:00

Devlet ve il yolları ile paralı otoyollarda meydana getirilen hasarların giderilmesi amacı ile bu yıl da milyonlarca YTL'lik onarım harcaması yapılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

-4 AYRI GÜZERGAHTA ONARIM YAPILACAK-

Nisan ayında dört ayrı devlet ve il yolu güzergahında gerçekleştirilecek olan ihale ile binlerce metre uzunluğunda rayın yeniden inşa ettirilmesi ve bunun yanı sıra çok sayıda dikmenin sökülüp yapılması ile, diğer bağlantı elemanlarının montajı işleri yapılacak. Söz konusu çalışmaların bu yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Kış sezonun çıkmasının ardından başta İstanbul olmak üzere oto korkuluk onarım çalışmalarını başlatan Karayolları Genel Müdürlüğünün önümüzdeki günlerde yine İstanbul'un bazı kesimlerindeki yollar için de benzer çalışmaları yaptıracak.

-BÜYÜK EKONOMİK KAYIP-

Otoyolların bilinçsiz kullanılması sonrasında her yıl kurumun milyonlarca YTL'lik kayba uğradığını belirten yetkililer, hasar gören güzergahlardaki oto korkuluklar ile diğer levhaların tahrip edilmesi sonrasında ulaşım akışının da bazı bölgelerde sağlıklı olarak yapılamadığını belirtiyorlar.

Karayolları Genel Müdürlüğünün her yıl yaptığı hesaplamalar sonrasında Türkiye genelindeki devlet, il ile 2 bin 200 kilometre uzunluğundaki paralı otoyollarda da milyonlarca YTL'lik hasar meydana geliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious