Yolsuzluk var diyenin kellesi koparılıyor!

  • Giriş : 10.05.2006 / 00:00:00

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu; "Yolsuzluk var diyenin kellesi koparılıyor"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, 'Burada yolsuzluk var' diyen kendi milletvekilinin bile kellesini, gözünü kırpmadan koparan bu hükümetin, yolsuzluğa karşı mücadele veren veya yolsuzluk ihbarında bulunan sade vatandaşlara türlü şeditliği yapabileceğini söyledi.
Anavatan Partisi Meclis Grubu toplantısında konuşan Genel Başkanı Erkan Mumcu, Hatay'daki ihalelerde yolsuzluk yapıldığını söyleyen AK Parti Hatay Milletvekili Fuat Geçen'in disipline sevkedilmesinin, apaçık gözdağı vermek, korkutmak anlamına geldiğini savundu. Fuat Geçen'in, Hatay'da yapılan ve kamuoyunda 'Ali Dibo' ismiyle markalaşan ihalelerle ilgili bazı yolsuzluk iddialarında bulunduğu için partisi tarafından kesin ihraç istemiyle disipline sevkedildiğini belirteren Mumcu, bu manzara karşısında namuslu bir siyasetçinin, tanık olduğu yolsuzluklara müdahale edemeyeceğini dile getirdi.

AK Parti'nin Sinop Milletvekili hakkında da benzer bir nedenle inceleme başlattığını ifade eden Mumcu, "Yolsuzluk meselesinde, yolsuzluğun açığa çıkarılmasında, herhangi bir girişimde bulunan hiç kimseye bu hükümetin insafı yoktur. Kendi milletvekilinin bile kellesini gözünü kırpmadan koparan bu hükümet, sade vatandaşın yolsuzluğa karşı mücadele vermesi karşısında her türlü şeditliği takınabilir. Bu, apaçık gözdağı vermedir, apaçık korkutmadır. Bu manzara karşısında milletin Meclise itibar etmesini kimse beklememelidir" şekinde konuştu.

Elektrik ihracat ve ithalat yapanlara lisans verilmesinde EPDK'nın devre dışı bırakılmasını eleştiren Mumcu, şöyle konuştu: ''Tezgahçılığın bu kadar bayağısı bu mecliste yaşanmadı, görülmedi. Bu utanç verici. Kimi kayırıyorsunuz, niye kayırıyorsunuz? Hiçbir grup başkanvekili, başbakanından izin almadan, başbakanın talimatı olmadan böyle bir önergeyi vermeye cüret, cesaret edemez. Yaptıkları iş ahlakdışı, yaptıkları iş apaçık kayırmayıcılık, hukuku çiğnemek ve şuna buna avanta sağlamak.''

Erkan Mumcu, aynı konuyla ilgili olarak TBMM Başkanı Bülent Arınç'a hitaben ''TBMM'de böyle bir kepazelik yaşanırken, siz o Meclis'in saygınlığından sorumlu değil misiniz?'' diye konuştu.

AK Parti hükümetinin milletin verdiği emaneti kendi malı gibi sayıp böbürlenmesinin gereksiz olduğunu kaydeden Mumcu, "Meşru siyaset alanında bir gecekondu hükümet var. Türk milleti, iktidara tek partinin gelmesine sevinirken, elinde kalan gecekondudur. Türkiye'nin bir alternatifi var. O da Anavatan Partisi'dir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious