Yolsuzluklar Başbakan'ın umurunda değil

Yolsuzluklar Başbakan'ın umurunda değil.10551
  • Giriş : 27.02.2006 / 00:00:00

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer; 'Tarihin en büyük yolsuzlukları yapılıyor ama Başbakan'ın umurunda değil' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genel Başkan Zeki Sezer açıklamasında, Türkiye'nin işsizlik, yoksulluk ve yolsuzluk ülkesi haline geldiğini ileri sürerek, Başbakan'ın iktidarının dördüncü yılında bile geçmişi kötülemekten medet umduğunu, bunun bir tükenmişlik ifadesi olduğunu savundu.

Başta tekstil olmak üzere sanayi, turizm, tarım, ihracat, nakliyecilik ve ticaret gibi tüm sektörlerin iflas noktasına yaklaştığını, AK Parti hükümetinin, yanlış politikaları neticesinde sağlık sisteminin dahi çöktüğünü öne süren Sezer, yolsuzluğun iktidarı göbeğinden yakaladığını idida etti.

Sezer, Hükümetin 2002 yılında 1.5 milyar dolarak devir aldığı cari işlemler açığının bugün 22.9 milyar seviyesine çıktığını belirterek, "Başbakan devleti borçlandırmakla kalmadı, vatandaşları ve şirketleri de borç batağına sürükledi" dedi. Sezer, açıklamasının sonunda, bütün bunlara rağmen yolsuzlukla mücadele ettiğini söyleyen Başbakan'ın gülünç duruma düştüğünü savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious