Yolun ortasında 7 tonluk bobin

Yolun ortasında 7 tonluk bobin.11893
  • Giriş : 04.05.2008 / 23:48:00
  • Güncelleme : 04.05.2008 / 23:51:14

Sakarya'nın Sapanca İlçesi yakınlarında, üzerine yüksek gerilim hatlarında kullanılan çelik enerji hattı sarılı yaklaşık 7 topluk bobin, TIR'ın dorsesinden yola düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şans eseri boninin düştüğü sırada arkadan gelen araç olmaması ve trafik ekiplerinin zamanında tedbir alması faciayı önlerken, dev bobin vinçle yeniden araca yüklendi.

Olay saat 09.00 sıralarında, D-100 Karayolu'nun Adapazarı ile Sapanca arasındaki Beşköprü Mevkii'nde meydana geldi. Sapanca'dan Adapazarı yönüne giden S.T. yönetimindeki 34 BY 8247 plakalı TIR'ın dorsesinde yüklü 7 ton ağırlığında olduğu belirlenen dev makara, bağlandığı halatların kopması nedeniyle yola düştü. Aynı anda arkadan başka araç gelmemesi mutlak bir facianın önüne geçerken, diğer sürücülerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen trafik ekipleri de zamanında tedbir alıp, olası faciayı önledi.

Bu yoldan geçerken karşılarına birden dev bir makara çıkan sürücüler şaşkınlıklarını gizleyemezken, makaraya sarılı malzemenin ise Türkiye Elektrik Kurumu'nun yüksek gerilim hatlarında kullandığı çelik enerji hattı olduğu anlaşıldı. Makara, müteahhit firma yötkililerinin de olay yerine gelmesinin ardından çağırılan vinçler yardımıyla yeniden TIR'ın dorsesine yüklendi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious