Yöneticilerin jip kullanma modası başladı

  • Giriş : 24.02.2006 / 00:00:00

Jeep'e binen yöneticiler listesine Kazım Karabekir Belediye Başkanı Dursun Şahin de eklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vergi Daire Müdürleri Toplantısı'na katılmak üzere Erzurum'a gelen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ı yeni makam aracı KİA Sorento ile takip eden Şahin, gazetecilerin 'Hayırlı olsun' temennisine teşekkür ettikten sonra, aracın önünde poz verdi. Erzurum'un kış şehri olduğunu anımsatan Şahin, belediyelerine bağlanan 13 köye rahat gidip gelmek için jipi aldığını söyledi. Şahin, ayrıca eski aracına haftada bin YTL tamir parası vermekten kurtulduğunu belirtti. Şahin, "Hurdaya dönmüştü" dediği eski aracı ile yaşadığı bir anıyı ise şöyle anlattı: "Geçenlerde yeni belediyeler kanunu ile bize bağlanan Alibezirgan köyüne gitti. Ama araç arıza verince yolda kaldık. Baktıkki eski araç sürekli arıza veriyor ve 13 köye sürekli gidip geliyor. Bir de ihale yaparak 75 bin YTL'ye bu aracı aldık."
Gözler, Ahmet Küçükler ve Dursun Şahin'den sonra diğer belediye başkanlarının makam aracı olarak jeep alıp almayacaklarına çevrildi. Palandöken Belediye Başkanı Cenap Köksal Birdal Nissan, Yakutiye Belediye Başkanı Fahrettin Atınç Voswagen Passat dadaşkent Belediye Başkanı Vahdettin Yaylalı da Mercedes marka otomobile biniyor.


UNAKITAN'DAN PARA İSTEDİLER

Bu arada Büyükşehir ve alt kademe belediye başkanları, Bakan Unakıtan ile yapılan toplantıda yardım talebinde bulundu. Mazot yardımının devam etmesini isteyen belediye başkanları, belediye paylarının da artırılması gerektiğini belirti. Başkanlar ayrıca hazırladıkları diğer talep dosyaları Bakan Unakıtan'a sundu. Unakıtan, para yardımı konusunda başkanlara herhangi biri umut vermezken, mazot yardımının devam ettirileceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious