Yönetim bilet bulamadı

Yönetim bilet bulamadı.15217
  • Giriş : 24.04.2008 / 09:18:00

23 bin seyirci kapasiteli Ali Sami Yen Stadı’nda sezon başında 6 bin 500 kombine bilet satılırken, 2 bin bilet sponsorlara verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kulübün elinde kalan 12 bin bilet 1 saat içinde tükendi. Yöneticilere ayrılan 130 bilet bile onların eline ulaşmadı.

TÜM Türkiye, Galatasaray-Fenerbahçe maçının biletlerinin peşinde sürükleniyor. Araya ne aracılar konuluyor, kimlerden ne bilet talepleri geliyor bir bilseniz.

İşadamları, sanatçılar, spor dünyasının önde gelenleri, yurtdışında yaşayan isimler, bu hafta sonu Ali Sami Yen Stadı’nda yer bulabilmek için sarı kırmızılı yöneticilerin kapısını aralıyor, telefonunu çaldırıyor.

Bütün talepler, "Aman bana bilet" diye başlıyor, "Bu maçı izlemezsem ölürüm" şeklinde devam ediyor. Sonra, "Sadece 1 olan" bilet talebi yükselmeye başlıyor; "Ne olur eşim ve oğlum için de 2 tane daha..."

Buraya kadar her şey normal.

Ama işin garip tarafı, kendilerinden bilet istenen G.Saray yöneticileri de bilet bulamıyor.

Bulamıyorlar çünkü, G.Saray Yönetim Kurulu’na ayrılan 130 adet bilet onların eline ulaşmadı.

Peki ne oldu?

Biletler yön değiştirdi

Onların eline ulaşması gereken biletler yön değiştirdi.

Özhan Canaydın başkanlığındaki eski yönetim kurulu üyelerine gönderildi. Ve yeni yöneticilerin tümü biletsiz kaldı. Ali Sami Yen Stadı’nın kapasitesi 23 bin. Sarı kırmızılılar sezon başında 6 bin 500 kombine bilet sattı.

Sezon başında 2 bin bilet kulübün sponsorlarına verildi. Şeref artı basın tribünü toplamı 700 kişi.

F.Bahçe taraftarı için ayrılan 1162 kişilik yerin de bulunduğu eski açık tribününün biletleri ise, güvenlik nedeniyle oluşturulacak tampon bölge kapasitesinin belirsizliği nedeniyle satışa çıkarılmadı.

1 saatte tükendi

Geriye kalan 12 bin bilet ise 1 saat içinde tükendi. Ve bilet bulamayanlar da G.Saraylı yöneticilere saldırdı.

Taleplerden bunalan, dahası kendilerine ayrılan 130 biletin eski yöneticilere gittiğini öğrenen yeni yöneticiler de çareyi telefonlarını kapatmakta buldular.

Önceki gün Seyrantepe inşaatını gezen ve çevresindekilerin bilet taleplerinden köşe bucak kaçan Adnan Polat da telefonunu kapatanlardan.

Polat, bir şekilde kendisine ulaşmayı başaranlara hep aynı şeyi söylüyor;

"Bilet isteme benden, buz gibi soğurum senden..."

Kapasite 20 bin talep 100 bin

G.SARAY Kulübü Başkanı Adnan Polat ile sarı kırmızılı yöneticiler, F.Bahçe derbisi öncesi yaşanan bilet krizi nedeniyle bir hayli sıkıntılı bir dönem geçiriyor. Polat ve yöneticilerin yakın çevrelerine, "Allah aşkına biz ne yapalım? Ali Sami Yen Stadı’nın kapasitesi belli. F.Bahçe maçı için bilet sayısı 20 bin ancak gelen talep 100 bin... Bu 25 senede bir yaşanacak olay. Herkes bu dev maçı izlemek istiyor. Bilet bulamayan bahane üretiyor" diye dert yandıkları öğrenildi. Bu arada 27 Mart Pazar günü oynanacak derbinin biletleri kısa sürede karaborsaya düştü. 40 YTL’den satışa çıkan açık tribün biletinin karaborsada 700 YTL’den alıcı bulduğu belirtiliyor.

Polat, eski başkanları dev maça davet etti

G.SARAY Kulübü Başkanı Adnan Polat, pazar günü oynanacak F.Bahçe derbisini fırsat bilerek camia içinde birliği sağlamak adına dev bir adım attı. Polat, G.Saray Kulübü’nün eski başkanları Selahattin Beyazıt, Ali Uras, Ali Tanrıyar, Alp Yalman, Faruk Süren, Mehmet Cansun ve Özhan Canaydın ile birlikte sarı kırmızılı kulüpte teknik direktörlük görevini üstlenmiş antrenörleri 27 Nisan Pazar günü Ali Sami Yen Stadı’nda oynanacak olan G.Saray-F.Bahçe derbisinde şeref tribününde ağırlamak üzere davet etti. G.Saray camiası içinde Polat’ın bu davranışı takdirle karşılanırken, başkana tebrik telefonlarının geldiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious