Yorucu mesai başlıyor

Yorucu mesai başlıyor .7701
  • Giriş : 24.09.2007 / 08:58:00

Başbakan Erdoğan'ın ABD ziyaretinin yorucu günleri başlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ABD ziyaretinin ilk 3 gününü özel ziyaretlerle sürdüren Erdoğan, bugün BM Genel Kurul Toplantısı'nda bir konuşma yapacak. Başbakan ardından birçok devlet adamıyla bir araya gelecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün başlayacak Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul Toplantısı'na katılacak. Erdoğan, ilk gününde, ''Hafifleme: Emisyonun Azaltılması ve İklime İstikrar Kazandırılması, Ortak Geleceğimizi Korumak'' konulu panelde bir konuşma yapacak.

SARKOZY’LE BAŞ BAŞA GÖRÜŞECEK

Daha sonra BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun tarafından panelin katılımcıları onuruna verilecek resepsiyona katılacak olan Erdoğan, aynı gün Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, AB Dönem Başkanı Portekiz Başbakanı Jose Socrates, İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapetero, Endonezya Cumhurbaşkanı Susilo Bambang Yudhoyono, İsveç Başbakanı Frederik Reinfeldt ve Avusturya Başbakanı Alfred Gusenbauer ile ikili görüşmelerde bulunacak.

İSRAİLLİ BAKANI KABUL EDECEK

Erdoğan, Coca Cola şirketi tarafından organize edilen ABD şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin katılacağı toplantıya katılacak. Yarın Ban Ki-mun tarafından konuk liderler ve eşleri onuruna verilen büfe kahvaltıda bulunacak olan Erdoğan, 62. Dönem BM Genel Kurul toplantılarının açılışına katılacak. Erdoğan, Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Angela Merkel, İtalya Başbakanı Romano Prodi, Kolombiya Devlet Başkanı Alvaro Uribe Velez, St. Vncet Grenadines Başbakanı Ralph Gonsalves ve Slovenya Başkanı Janez Jansa ile ikili görüşmelerde bulunacak. Başbakan Erdoğan, İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni'yi kabul edecek.

BUSH’LA RESEPSİYONDA BULUŞACAK

Başbakan Erdoğan, ABD Başkanı George W. Bush ve Ban Ki-mun tarafından konuk heyet başkanları onuruna ayrı ayrı verilecek resepsiyonlara katılacak. Çarşamba günü sabah New York Borsa'sının açılışını yapacak olan Erdoğan, cuma günü Clinton Küresel Girişimi 3. Toplantısı’na katılacak Başbakan Erdoğan, İKO Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu'nu da kabul edecek. Erdoğan, BM Genel Kurulu Başkanı Srgjan Kerim ile ikili görüşmesinin ardından Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na hitap edecek ve Türk Kültür Merkezi adlı kuruluşun vereceği ''geleneksel dostluk yemeğine'' katılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious