YouTube artık 9 dilde

YouTube artık 9 dilde.8319
  • Giriş : 19.06.2007 / 14:23:00
  • Güncelleme : 19.06.2007 / 15:25:55

YouTube, Brezilya, Hollanda, Polonya, İspanya ve İngiltere'ye has sürümlerini kullanıma açtığını duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İnternetin popüler video paylaşım sitesi YouTube, Brezilya, Fransa, İrlanda, İtalya, Japonya, Hollanda, Polonya, İspanya ve İngiltere'ye has sürümlerini kullanıma açtığını duyurdu.

Google'in sahibi olduğu YouTube, 9 farklı ülkeye has yeni sitelerinin o ülkelerin dilinde yayın yapacağını ve aynı zamandan içeriğin, yorumların ve sıralamaların da bu ülkelere özgü olacağını kaydetti.

YouTube'in kurucularından Chad Hurley, açıklamasında videonun küresel bir olgu olduğunu, fikirlere ve iletişime olanak sağladığını vurguladı. Hurley, amaçlarının "video yoluyla dünyayı eğlendirmek, bilgilendirmek ve güçlendirmek olduğunu" söyledi. Hurley, YouTube'u ziyaret eden kullanıcıların yarısından fazlasının ABD dışından olduğuna dikkat çekti.

Hurley'in ortağı Steve Chen de video ile bilgi ve eğlenceyi bir arada sunmayı amaçladıklarını ifade etti. Chen, "Yerel bir YouTube tecrübesi oluşturmak istiyoruz" dedi. Yeni sitelerin sadece dillerinin farklı olmadığını kaydeden Chen, "Bu sadece bir tercüme işi değil, belli ülkelere has içerikleri oluşturmakla ilgili" diye konuştu.

YouTube ayrıca dünyanın farklı yerlerinden taraflarla yaptığı içerik anlaşmalarını da duyurdu. Açıklamada YouTube'un, Fransa'dan France 24 ve İspanya'dan Antena 3 kanallarıyla, Milan, Chelsea, Barcelona ve Real Madrid gibi dünyaca ünlü Futbol kulüpleriyle ve aynı zamanda Greenpeace ve Friends of Earth gibi örgütlerle de içerik anlaşması yaptığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious