Youtube kapatıldı mı? Youtube kapandımı? İşte Youtube son dakika

Youtube kapatıldı mı? Youtube kapandımı? İşte Youtube son dakika.11812
14.01.2014 / 08:42:51

Youtube kapatıldı iddiası konuşuluyor ancak internette siteye giriş sağlanabiliyor. Şuan site açık.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Türkiye’de dünyanın en fazla tıklanan video sitesi Youtube’a Uydunet ve Kablonet servislerinden bağlanan kullanıcılar bu akşama doğru bir anda şoke oldu. Kullanıcılar, Youtube’un adresini yazdıklarında karşılarına “Bu siteye erişim mahkeme kararı ile engellenmiştir” yazı çıktı. Torba yasa tasarısıyla gündeme gelen ve önümüzdeki günlerde karara bağlanması beklenen internete yönelik yasa değişikliklerinin yol açtığı tartışma gündemdeki sıcaklığını korurken, Youtube’un Uydunet ve Kablonet üzerinden erişiminin engellenmesi hepten kafaları karıştırdı.

Erişim engeli üzerine tepkilerini sosyal medyada dile getiren kullanıcılar, karşılaştıkları durumu “internet yasağı” olarak yorumladılar.

Uydunet Müşteri Hizmetleri ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “genel bir sorun” yaşandığını dile getirdiğini söylerken, kullanıcıların müşterilerden “arıza kaydı” oluşturmalarını istedi.

YOUTUBE'NİN ŞAMPİYONLARI

Messi ve Kobe Bryant'ın beraber oynadıkları reklam filmi Youtube'da aralık ayı şampiyonu oldu. Reklam 135.5 milyon kez izlenirken en yakın rakibini 10'a katladı.

Messi ve Kobe Bryant’ın oynadığı Türk Hava Yolları reklamı Aralık ayında internet sitesinde en çok izlenen reklam videoları sırasında zirveye oturdu. 135 milyon 500 bin kez izlenen THY reklamı Heineken ve Special K gibi dünya devlerini geride bıraktı. Messi ve Kobe’nin daha önce oynadıkları uçakta geçen THY reklamı 130 milyon kez izlenmişti. Bir kısmı İstanbul’da geçen yeni reklam filmi ‘Selfie Çekimi’ ise önceki yapımı 5.5 milyon izlenme sayısıyla geçmiş oldu.

ARALIK AYINDA YOUTUBE'DA EN ÇOK İZLENEN REKLAMLAR

1 THY Selfie Çekimi 135,5 milyon

2 Supercell 'Clash of Clans: You and This Army' 11,9 milyon

3 Special K  'Shhhhut Down Fat Talk' 4,3 milyon

4 Heineken 'Carol Karaoke' 4 milyon

5 The Copenhagen Wheel 'Official Product Release'  3,153,750

EN İYİ YOL

Windows 8'de resmi bir YouTube uygulaması yok, ama olsa bile belki de bu uygulamayı kullanacaktınız.

Günün Windows 8 uygulaması: YouTube videolarını Windows 8'li cihazınızda rahatça izlemek istiyorsanız, Hyper işinizi görebilir.

Google'ın Windows 8 için geliştirdiği resmi bir uygulama bulunmuyor. Bu nedenle ya üçüncü parti uygulamalara göz atmanız, ya da YouTube web sitesini kullanmanız gerekiyor. Başarlı bir YouTube uygulaması olan Hyper ise videoları SD, 720p ve 1080p kalitesinde izlemenize olanak tanıyor. Bununla da kalmayan uygulama, videoları indirmenize veya MP3 dosyası olarak kaydetmenize izin veriyor.

Varsayılan video kalitesini kaydedip sizi her defasında kalite ayarı seçme derdinden kurtaran Hyper, videoları arka planda bile çalabiliyor.

APP STORE'CİLERE MÜJDE

Güncellediği uygulamaların tasarımlarında çok küçük değişiklikler yapmasına karşılık iOS 7 klavyesini kullanmayan Google, bugün YouTube uygulamasına bir güncelleme daha sundu.

Son güncelleme ile Wi-Fi üzerinden izlenen videolarda çözünürlük ayarlanmasına imkan tanıyan ve tasarımı değişen YouTube uygulaması, bugün güncelleme ile sürüm 2.3'e yükselerek iOS 7 ile tamamen uyumlu oldu.

YouTube nihayet iOS 7 klavyesini kullanıyor

YouTube uygulaması güncelleme ile daha düz bir tasarıma sahip olmasının ve iOS 7 klavyesini kullanmasının yanında, arama sonuç ekranının gelişmesi ve videolardaki altyazılar için gelişmiş kullanıcı ayarları sunuyor.

YouTube uygulamasını App Store üzerinden güncelleyebilirsiniz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*