YouTube savcısı konuştu

YouTube savcısı konuştu.14143
  • Giriş : 19.06.2008 / 10:17:00

Youtube'u kapatan Savcı Nadi Türkaslan, açılma şartını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Cumhuriyet Savcılığı Basın Savcısı Türkaslan, sitedeki görüntülerin sadece Türkiye’deki veri tabanından çıkarıldığını söyleyerek, “Dünya üzerindeki veritabanının kaldırılması halinde sitenin açılacağını söyledi. Türkaslan, "Youtube'tan IP'leri istiyoruz, ticari sır diye vermiyorlar" dedi.

Görüntü paylaşım sitesi YouTube’un kapatılmasını sağlayan Ankara Cumhuriyet Savcılığı Basın Savcısı Nadi Türkaslan, bu sitedeki görüntülerin sadece Türkiye veritabanının kaldırıldığını, dünya üzerindeki veritabanının kaldırılmaması halinde sitenin açılamayacağını söyledi.

Türkaslan, YouTube ile ilgili olarak Emniyet Müdürlüğü veya Genelkurmay’a şikâyet e-postaları geldiğini bu kurumların da kendilerine başvurduğunu kaydetti. Türkaslan şunları kaydetti:

“5816 sayılı kanun maddesi ile siteyi erişime kapatıyoruz. İçerikten çıkarıldığı anlaşılırsa Cumhuriyet Savcılığı olarak erişime açıyoruz. YouTube’da son olarak sadece Türkiye’deki veritabanı kaldırıldı. Videonun dünya üzerinde veritabanından çıkarılması gerekiyor. Aksi takdirde siteyi erişime açmıyoruz. Kendimize muhatap bulamıyoruz. IP numarasını istediğimizde ‘ticari sır’ deyip vermiyorlar.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious