YouTube'a şartlı 'Evet'

YouTube'a şartlı 'Evet'.12813
  • Giriş : 02.06.2009 / 22:46:00
  • Güncelleme : 02.06.2009 / 22:54:45

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım: Eğer 'Olamaz' derlerse, Allah selamet versin...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye'de bir yıldır erişimi yasak olan YouTube yönetimi, yasağın kaldırılması için Ulaştırma Bakanı Yıldırım'dan randevu istedi. Siteye kayıtlı çalışma ve vergi şartı getirmek isteyen Yıldırım 'Yapamam derse Allah selamet versin' dedi.

YouTube yetkililerinin randevu talebini değerlendiren Bakan Yıldırım, yoğun programı arasında mümkün olduğunca erken randevu vermeye çalışacağını ifade etti.

Yıldırım, 'Kanuna göre bütün içerik sağlayıcılar güvenlik belgesi almalı. Türkiye'de kayıt altına alınmalı. Ancak YouTube, 'Bunu yapmayız' diyor ve vergi ödemiyor. Buradan reklam almış ancak vergisini vermiyor. O birşey yapmazsa, biz de bir şey yapamayız. İsrail'de, Almanya'da yapmış, 21 ülkede yapmış. Bize gelince 'yapmayız' diyor. Yapmazsan Allah selamet versin' diye konuştu.

Yasakla ilgili eleştirilere de yanıt veren Yıldırım, 'Biz kendimiz öyle popüler bir video paylaşım sitesi kuralım. Ne işimiz var elalemin sitesinde' dedi.

HAKİMLER BİLGİLENDİRİLECEK

Yıldırım, yargının bilişim konusunda tecrübesi olmadığını vurguladı. Adalet Bakanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun bu konuda ortak bir proje geliştireceğini kaydeden Yıldırım, 'Mesela bir kararda 'dünyadaki bütün siteler kapatılsın' diyor. Ama bizim kanunumuz sadece bizim ülkemizle sınırlı. Hakimlere, internet dünyası, site nasıl olur, içerik nasıl olur ve uygulamalar konularında bilgi verilecek' diyerek sözlerini noktaladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*