Youtube'da PKK'nın propaganda videoları cirit atıyor

Youtube'da PKK'nın propaganda videoları cirit atıyor.8319
  • Giriş : 21.10.2007 / 17:36:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 01:02:06

Dünyanın en popüler video paylaşım platformu Youtube'da PKK'nın propaganda videoları cirit atıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Videolarda, PKK'lı teröristlerin kahraman Mehmetçiğimize karşı düzenlediği kanlı eylemler, Türk askeri araçlarına uzaktan kumandalı mayınlarla düzenlenen saldırılar, teröristlerin eğitimleri, kaplarındaki günlük yaşantı ve Bölücü başı Abdullah Öcalan ve örgütün sözde komutanlarının propaganda konuşmaları yer alıyor.

Eli kanlı bölücü örgüte mensup militanlarından öldürülenlerine ait resimlerinin slayt olarak gösterildiği klipler, Türkçe ve Kürtçe şarkılar eşliğinde yer alıyor.
Kliplerde ayrıca Mehmetçiğe kurşun sıkan eli kanlı teröristlere Kürtçe ve Türkçe övgüler yer alıyor.

YouTube'a üye Türk kullanıcılar tarafından protesto mesajlarına boğulan propaganda videolarının sayısının çokluğu şaşırtıcı bulunuyor.

Görüşünü aldığımız bilişim uzmanları, Bu tür çirkin propagandalara karşı daha önce denenen YouTube'a erişimin yasaklanması yerine, bu videoların siteden silinmesinin daha isabetli bir karar olacağını vurguladı.

YouTube'u bünyesinde bulunduran Google şirketininin bir yetkilisi ülkemize gelmiş ve 'PKK terör örgütünün ülkeniz için ne derece büyük bir sorun teşkil ettiğini buraya gelene kadar bilmiyordum.' demişti. Bir süre önce ülkemizi ziyaret eden yetkili düzenlenen basın toplantısında 'PKK terör örgütünü öven ve propagandalarını yapan bu tür videoları sitemizden kaldırmak için ortak çalışma yapabiliriz' şeklinde konuşmuştu.

YouTube'da yayınlanan videoların siteden çıkarılması için bir dizi standart prosedür bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious