Youtube'un umrunda değiliz

Youtube'un umrunda değiliz.10116
  • Giriş : 12.05.2008 / 10:31:00

TK İkinci Başkanı Galip Zerey, kapatmalarla gündeme gelen video paylaşım sitesi Youtube'un Türkiye'yi ciddiye almadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zerey, sitedeki videolarla ilgili yaşanan sorunlarda Türkiye'de irtibata geçilebilecek bir yetkilinin olmadığını belirterek, "Youtube'un pek çok ülkede temsilcileri var. Ama Türkiye konusunda ağırdan alıyorlar. Bizi sadece siteyi kapattığımız zaman ciddiye alıyorlar" dedi.

GÜÇ GÖSTERİSİ

Özellikle Atatürk'e hakaret içeren videolar nedeniyle sık sık Türkiye'den erişimi engellenen Youtube son olarak geçtiğimiz hafta içerisinde bir kapatma ile daha karşı karşıya kaldı. Konuyla ilgili eleştirilerin odağı haline gelen Telekomünikasyon Kurumu adına açıklama yapan Zerey, şöyle konuştu:

"Biz uluslararası bir organizasyonuz, uluslararası bir web sayfasıyız. Sizin gücünüz bize yetmez' anlayışı var. Olay bir nevi güç gösterisine dönüşüyor. Biz de tabi bu durumda gücümüzü kapatarak gösteriyoruz. Koşa koşa geliyorlar. Kapattığınız andan itibaren çok ciddileşiyorlar. Açmak da çok zor. Kapatırken mahkeme kararı ile kapatıyorsunuz. Açarken de mahkeme kararı gerekiyor. Aslında yargı süreci bu konuda çok hızlı işliyor. Ama 3 gün kapalı olması, 4 gün kapalı olması bile büyük kayıp. Ben ilerde birbirimizi daha iyi anlayacağımıza ve daha ciddi duracaklarına inanıyorum. Çünkü bu kapatmalar çok ciddi zarar veriyor siteye. Büyük reklamlar alıyorlar ve bunu kaybediyorlar."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious