Yozgat Milletvekili adını kullandırmadı

Yozgat Milletvekili adını kullandırmadı.6722
  • Giriş : 18.11.2008 / 11:40:00

AK Parti Yozgat Milletvekili Osman Coşkun, ismini vererek, ''iş bulma'' vaadiyle vatandaşlardan para alan bir kişiyi tespit ederek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Coşkun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastanede çalışan bir kişinin, ''Milletvekili Osman Coşkun'u tanıyorum. Seni devlet memuru olarak işe sokarım'' diyerek, yine aynı hastanede geçici işçi olarak çalışan bir kişiden 750 YTL aldığını söyledi.

Aradan 6 ay geçtikten sonra işe girmek için parayı veren kişinin, kendisine geldiğini ve neden işe alınmadığını sorduğunu ifade eden Coşkun, ''Bu iki kişiyi de tanımıyordum. Bunun üzerine polisleri aradım. Daha sonra savcılığa suç duyurusunda bulundum'' dedi.

Coşkun, şikayeti üzerine vatandaştan para alan bu kişinin, mahkemeye çıkarıldığını ancak, daha sonra serbest bırakıldığını kaydetti.

Milletvekili seçildikten sonra, her ilin valisini arayarak, ''Beni de sizin ilin milletvekili olarak sayın'' dediğini ve cep telefonlarını kamuoyuna duyurduğunu dile getiren Coşkun, vatandaşların, milletvekillerine, aracılara gerek olmadan, doğrudan ulaşabileceğini söyledi.

Vatandaşları, ''bu tür kişilere fırsat vermemeleri, suistimallere karşı uyanık olmaları, sahtekarlara paralarını kaptırmamaları'' için uyaran Coşkun, kamu görevlisi olmak için Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmek gerektiğini, milletvekillerinin bu konuda bir dahlinin olmadığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*