Yozgat Şehitliği hizmete açıldı

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

Yozgat'ta 13 yıl önce kurulan şehitlik düzenlenen bir törenle hizmete açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

15 şehidin bulunduğu Yozgat Şehitliği'nde yapılan son düzenlemeler tamamlandı. Yozgat Valisi Amir Çiçek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Celal Ertürk, İl Jandarma Komutanı Albay Sezai Akgün, şehit aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sağanak yağmura rağmen katılımın yoğun olduğu törende konuşan Yozgat Valisi Amir Çiçek, vatan uğruna çanlarını seve seve veren kahraman vatan evlatlarının önünde saygıyla eğildiğini ve minnettar olduklarını söyledi. Vali Çiçek konuşmasında şunları söyledi: "Bu vatan uğruna canlarını seve seve veren kahraman evlatlarımızın önünde saygıyla eğiliyorum. Bu evlatları yetiştiren anaların babaların ellerinden öpüyorum. Dinimizin peygamberlikten sonra en şerefli ölüm olarak değer verdiği şehitlik mertebesine ulaşan sizler rahat uyuyun. Siz görevinizi en iyi şekilde yaptınız bizde sizlerin bize emanetinize gözümüz gibi bakacağız."

Yapılan konuşmaların ardında Şehitliğe yapılan anıtın açılışı yapıldı. Vali Çiçek ve beraberindekiler tek tek şehitliği gezdi ve gül bıraktı. İl Müftüsünün yaptığı duanın ardından şehitliğin yapımında katkıda bulunan hayırseverlere plaket verilmesiyle tören sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious