Yozgat'a 'Hızlı tren' müjdesi

  • Giriş : 17.02.2007 / 00:00:00

AK Parti Yozgat Milletvekili Mehmet Çiçek, hükümetin hızlı tren projesinden Yozgat'ın da yararlanacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hükümetin hızlı tren konusunda kararlı olduğunu kaydeden Çiçek, "Hızlı trenin ilk etabı olan İstanbul-Ankara-Konya hattının ihalesi yapıldı. 2. Etap Ankara -Yozgat - Sivas ve devamı olan Tiflis-Bakü hattı. İlimizi ilgilendiren kısmın etüt alışmaları tamamlandı. Bu yıl istimlak çalışmaları başlayacak" dedi.

Hızlı tren projesinde bazı vatandaşların kafasında, güzergahın Yozgat'tan geçip geçmeyeceği yönünde bazı soru işaretlerinin olduğunu söyleyen AK Partili vekil, "Ankara Yozgat- Sivas hızlı tren projesinin güzergahı, Ankara-Kırıkkale-Yerköy-Yozgat-Sorgun-Doğankent-Saraykent-İzibüyük-Yavu-Yıldızeli-Sivas'tır. Yozgat Merkezden ise hat Divanlı Köyü yakınlarından geçmektedir. Bu projenin gerçekleşmesi için bakanlık gereken çalışmayı yapmaktadır. Hızlı tren ilimizden de geçecektir" şeklinde konuştu.

Yozgat için en önemli konulardan birinin de burada öğrenim gören üniversite öğrencilerin yurt sorunu olduğunu aktaran Çiçek, bin kişilik öğrenci yurdu yapılması için çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunun altını çizdi.

"Yozgat'ın yurt sorununu çözüme kavuşturacaktır" diyen Vekil Çiçek, "İlimize bin kişilik öğrenci yurdu yapılması için çalışmalar tamamlanmıştır. 25 bin 952 metre kare kapalı alanı bulunan yurt inşaatı 19 Şubat 2007 tarihinde ihaleye çıkacak ve Mart ayı sonunda da ihalesi tamamlanarak inşaat çalışmaları başlayacak" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious