Yozgat'ta doğalgaz abone talebi yok

  • Giriş : 27.11.2006 / 00:00:00

Türkiye genelinde doğal gaz ile tanışan iller arasına katılan Yozgat'ta, vatandaşın doğal gaz aboneliğine ilgisi beklenenin altında gerçekleşti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yozgat'ın ilçelerinde doğal gaz kullanmak isteyenlerin sayısı il merkezine göre daha fazla oldu.
Yozgat ve ilçelerine doğal gaz dağıtımı yapan Sürmeli Gaz A.Ş Genel Müdürü Kasım Kahraman, aboneliğin gazın verilmesiyle birlikte artmasını beklediklerini söyledi.

Doğal gaz abone başvuru talebinin, beklentilerinin yüzde 50'sinden daha az olduğunu ifade eden Kahraman, "Doğal gaz yatırımı çok pahalı bir yatırım. Abone sayımız beklentilerimizin çok altında. Yozgat Merkezde bin 212, Sorgun ilçesinde bin 458, Yerköy ilçesinde ise bin 82 abonemiz oldu. Gazın verilmesiyle birlikte abone sayısının artacağını düşünüyoruz" dedi.

Doğal gazın diğer yakıtlara göre daha ucuz ve çevre dostu bir yakıt olduğunu belirten Kahraman, doğal gazın rahatlığını gören Yozgat halkının kısa sürede doğal gaza alışacağına inandığını ifade etti.

Genel Müdür Kahraman, Yozgat Merkez ve Yerköy ilçesine de 15 Aralık 2006 tarihi itibariyle gaz vermeyi hedeflediklerini belirterek, "Yozgat Merkez'de çelik hat ile birlikte yaklaşık 75 km bir hat döşendi. Valilik arkasında Kayık Kent ve bazı sokaklarda küçük çaplı çalışmalarımız var. Bunları tamamladıktan sonra Yozgat'a gaz verilecek" şeklinde konuştu.

Öte yandan, Yozgat'ın Sorgun ilçesi de doğal gaz ile tanıştı. Yozgatlılar ise 15 Aralık itibariyle doğal gaz kullanmaya başlayacak.Yozgat'ın Yerköy, Sorgun ilçeleriyle Kırşehir'in Çiçekdağı ilçelerinin doğal gaz şehir içi dağıtım ihalesini kazanan Sürmeli Gaz A.Ş Genel Müdürü Kasım Kahraman, doğal gaz ile ilgili çalışmalarda sona geldiklerini ifade etti.

Konuyla ilgili konuşan Kahraman, Yozgat'ın Sorgun ilçesine gaz verildiğini ve konutların doğal gaz ile ısınmaya başladığını açıkladı. Kahraman, Yozgat Merkez ve Yerköy ilçesine de 15 Aralık 2006 tarihi itibariyle gaz vermeyi hedeflediklerini belirterek, "Yozgat Merkez'de çelik hat ile birlikte yaklaşık 75 km bir hat döşendi. Valilik arkasında Kayık Kent ve bazı sokaklarda küçük çaplı çalışmalarımız var. Bunları tamamladıktan sonra Yozgat'a gaz verilecek" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious