YSK broşürlerinin CHP'de işi ne?

YSK broşürlerinin CHP'de işi ne?.15065
  • Giriş : 25.03.2009 / 12:31:00
  • Güncelleme : 25.03.2009 / 12:42:20

CHP'nin sadece YSK'dan alınabilecek ‘Seçmen Bilgi Kağıtları'nı alarak, broşürlerde dağıttığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Skandal İstanbul Bahçelievler'de patlak verdi. Bahçelievler'de ilçe seçim kurulunca dağıtımı yapılması gereken 'Seçmen Bilgi Kağıtları'nın CHP tarafından alınıp belediye başkan adayının broşürü zımbalanarak vatandaşların kapısına bırakıldığı belirlendi.

SOKAK ORTASINDA SEÇMEN BİLGİ KÂĞITLARI!

CHP'nin Bahçelievler Belediye Başkan adayı Mimar Saffet Bulut'un 'O yine var, sende var mısın?” başlıklı tanıtım broşürlerinin zımbalı olduğu 'Yüksek seçim Kurulu - Seçmen Bilgi Kağıdı' Bahçelievler genelinde dağıtıldığı belirlendi. 'Seçmen Bilgi Kağıdı' kanalıyla CHP'nin propaganda yapmasından rahatsız olan bazı vatandaşlar konuyu savcılığa şikayet konusu yaparken; AK Parti Bahçelievler İlçe Teşkilatı'nın ise konuyu İlçe seçim Kurulu'na taşıdığı ve soruşturma konusu yapılmasını istediği belirlendi.

ORTALIĞA SAÇTILAR

Olayın ayyuka çıkmasının ardından, CHP'lilerin korkuya kapılıp seçmen bilgi kağıtlarını ortalığa saçması dikkat çekti. CHP Bahçelievler İlçe Teşkilatı'nın 'Yüksek seçim Kurulu' belgeleriyle seçim propagandası yaptığının ortaya çıkması üzerine, son iki gündür, Bahçelievler'in değişik bölgelerinde toplu şekilde sokaklara atılmış binlerce 'CHP broşürü zımbalı Seçmen Bilgi Kağıtları' bulundu. Önceki gün Yenibosna Çobançeşme Mahallesi Elmalı Sokak'ta bir poşet içerisinde sokak sakinlerinin ismi yazılı binlerce 'Seçmen Bilgi Kağıdı'nın bulunmasının ardından, dün de Yenibosna Fatih Caddesi Orman Sokak'ta çok sayıda CHP broşürleri zımbalı 'Seçmen Bilgi Kağıtları' bulundu.

Seçmen Bilgi Kağıtları'nın, CHP Bahçelievler İlçe Teşkilatı'nın eline nasıl geçtiği ise merak konusu olurken CHP'liler konu ile ilgili sessiz kaldı. Uzmanlar bu belgelerin ancak YSK aracılığıyla elde edilebilineceğini belirtiyor.

SEÇMEN BİLGİ KÂĞIDI'NDA NELER YAZIYOR?

Oy kullanacak seçmenlerin kütük bilgilerinin bulunduğu 'Seçmen Bilgi Kağıdı'nda, oyunun nerede kullanacağı, hangi sandıkta oy seçimini yapacağı bilgileri yer alıyor. Ayrıca kağıtlarda vatandaşların T.C. kimlik numarasının yazılı olması ve CHP'nin bu bilgileri vatandaşlardan habersiz bir şekilde alması da büyük tepki topladı.

CHP İlçe Teşkilatı'nın hazırladığı propaganda broşüründe belirtilen hizmetlerin çoğunun da yalan olduğu ortaya çıktı. Mimar Saffet Bulut'un yaptığı belirtilen hizmetlerin, kendisine ait olmadığı belirlendi. CHP'li Saffet Bulut, reklam broşüründe 75. Yıl Karakolu'nu kendi hizmeti olarak gösteriyor. Oysa Yenibosna'da bulunan karakol, İhlas Holding tarafından yapılmıştı. Yayla – Cahit Zarifoğlu Kültür Evi olarak inşaatının temelinin 1993 yılında dönemin Refah Partisi Belediye Başkanı olan Muzaffer Doğan tarafından atıldığı da biliniyor. CHP'li aday Bulut, kültür evini de kendi hizmetiymiş gibi gösteriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*