Ysk seçim sonuçları 2014 süreci - Son Ağrı seçim son dakika - Muhtarlık sonuçları 2014 - Ankara'da son durum seçim sonucu 2014

Ysk seçim sonuçları 2014 süreci - Son Ağrı seçim son dakika - Muhtarlık sonuçları 2014 - Ankara'da son durum seçim sonucu 2014.25377
07.04.2014 / 18:56:42

Seçim bitti ancak tartışmaları bitmedi. Mansur Yavaş, seçimin iptal edilmesini istiyor. İşte seçimle ilgili detaylar...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


2014 yerel seçimi ile ilgili TÜRKİYE HARİTASINA ULAŞMAK İÇİN BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu arada Ağrı'daki seçim iptal edildi, tekrarlanacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde yaşanan skandalların ardından Melih Gökçek Mansur Yavaş kapışması devam ediyor. CNN Türk'te Şirin Payzın'a konuk olan Mansur Yavaş, "İsterse bir oyla kazanayım. Sandığa giren oyun oraya yazılması önemli. Seçilse bile düşürürüz kimi düşürüyorsun? Ağlaya ağlaya oy istiyorsun." diyerek Melih Gökçek'e sert çıktı.

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ın açıklamalarından satırbaşları;

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş CNN Türk'te seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Hala seçileceğinizi düşünüyor musunuz? Şeklindeki soruya Yavaş, "Evet düşünüyorum. Mesele sandıktan çıkmak. Genç yaşlı bana ümit bağladı. İdol oldum. Nasıl peşini bırakayım. Karşı tarafa baktığınız zaman, neredeyse seçilsen bile senin vurdururuz der gibi. Seçilse bile düşürürüz. Ne demek düşürürüz. Ak Parti'den seçilen 90 küsur kişi, robot mu? Halkın seçtiğini diyeceksiniz ki düşürün. Siz kimsiniz? Ne bu koltuk arzusu. Korktuğunuz bir şey mi var?" diye yanıt verdi.  Olağanüstü şikayet haklarını da kullanabileceklerini açıklayan Yavaş, "Sonuna kadar da gideceğim. Daha çok aşaması var. İlçe Seçim Kurulu oyları saymazsa, biz Yüksek Seçim Kurulu'na bu konuda şikayet edeceğiz. Olağanüstü şikayet hakkımızı da kullanacağız. Yani seçime şaibe karışmışsa, bu seçimi yenileyin diyeceğiz" dedi.

Yavaş, "Seçim öncesi kirli siyasete bakarsanız, suikasttan tehditlere kadar, biz sadece mevcut belediye başkanı ile değil, hükümet ile de mücadele ettik. SAYIŞTAY'a gidiyorsunuz bilgi vermiyor. Yasaya karşı bütün usulsüzlükler seçimde yapıldı. Seçim gecesi Cihan Haber Ajansı haclendi. Bunu kim yaptı?  Bunun bulunması lazım. Anadolu Ajansı (AA) müdürünün Ak Parti genel merkezinde olduğu haberini alıyoruz. Yapılan açıklamalarla, algı yönetimi yapıldı. Başbakan yardımcısı, bakanların ne işi var seçim kurullarında? Neyi değiştirdiniz? Biz, muz cumhuriyetinde miyiz? Demokrasi artık Türkiye'de şöyle gelişiyor: Bu kadar usulsüzlüklere rağmen, ülkesini seven insanlar, oylarının peşinde. Farklı siyasi görüşlerden insanlar" diye konuştu.

"ARADAKİ FARK 30 BİN"

Yavaş, "Aradaki fark 30 bin. Bizim itirazlarımızla belki daha da düştü. Biz ne yapacağız şimdi?  Bu seçimin sıhhatini nasıl ortaya çıkaracağız?" diye sordu. 
 
"AA MÜDÜRÜ BENİ 'İFTİRA ATIYOR' DİYE MAHKEMEYE VERSİN"

Yavaş, "AA müdürü versin beni mahkemeye ben kimseyi aramadım diye. Cep telefonu sinyalleri gerçeği ortaya çıkarır. İftira atıyor diye versin mahkemeye.  Bu kadar açık konuşuyorum" dedi. 
 
"25 İLÇEDEKİ OYLARIN YENİDEN SAYILMASINI TALEP ETTİK"

25 ilçedeki oyların yeniden sayılmasını talep ettiklerini söyleyen Yavaş, "YSK başkanının teminatına artık güvenmek durumundaydık. Neye güveneceğiz? Yani artık güveneceğimiz kimse kalmayacak" dedi. 
 
"VATANDAŞ KENDİ HAKKINI ARIYOR MANSUR YAVAŞ'IN DEĞİL"

YSK önündeki protestolara da değinen Yavaş, "Hak arama ne zamandan beri kışkırtma oluyor. Vatandaş, kendi hakkını arıyor. Mansur Yavaş'ın değil. Oylarının peşine düşüyor. Biz hakkımızı arayınca, yenilmesini bilin. Çekilin kenara. Seçim bizim için hayatın sonu değil. Önemli olana adalet arayışı. Hakkımızı arıyoruz" ifadelerine yer verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*