YSK: Seçime her zaman hazırız

YSK: Seçime her zaman hazırız.11121
  • Giriş : 02.05.2007 / 00:00:00

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Muammer Aydın, "Seçime her zaman hazırız" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başkan Aydın, öğleden sonraki mesai çalışması için YSK Başkanlığı’na gelişinde, gazetecilerin erken seçime ilişkin sorularını yanıtladı.
Aydın, teknik hazırlıkların tamamlanıp 24 Haziran’da seçim yapılıp yapılamayacağının sorulması üzerine, "Onun hazırlıklarını yapıyoruz. Biz şu kadar sürede seçime hazırız, 60-70 günde seçimi yaparız şeklinde bir program hazırlayacağız" dedi. Aydın, bir başka soruyu yanıtlarken de "Seçime her zaman hazır olduklarını" söyledi.
Cumhurbaşkanlığı seçimi ile genel seçimlerin birarada yapılıp yapılamayacağı sorusu üzerine Aydın, bu konunun YSK’nın dışında olduğunu ve şu anda böyle bir durumun söz konusu olmadığını kaydetti.
Muammer Aydın, seçim tarihi konusunda iktidar ya da TBMM ile herhangi bir görüş alışverişinde bulunmadıklarını ifade ederek, "Biz seçimi en erken ve yasalara uygun şekilde ne zaman yapabiliriz, bunun çalışmasını yapıyoruz" dedi.
Aydın, kurul üyelerinin bugün saat 17.00’de toplanacağını belirterek, herhangi bir sonuca varılması halinde bunun kamuoyuna duyurulacağını söyledi.
"Cumhurbaşkanlığı referandumu yapılması istenirse, genel seçim ile aynı günde yapılabilir mi?" sorusuna da Aydın, "Olabilir. Bu, çıkacak yasaya bağlı" karşılığını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious