YTL-TL gafı mahkemeyi şok etti

YTL-TL gafı mahkemeyi şok etti.6894
  • Giriş : 27.11.2007 / 09:24:00

Türk hukuk tarihinin en ilginç olaylarından birine, Halk Bankası avukatları neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Halk Bankası hukukçuları, YTL'ye geçildiğini unutup eski Genel Müdür Yenal Ansen ve Yönetim Kurulu Üyeleri hakkında 468 milyar YTL'lik (468 katrilyon lira) dava açtı.

Halk Bankası, eski Genel Müdür'üne dünyanın en yüksek tazminat davasını açtı! Eski Genel Müdür Yenal Ansen ve Yönetim Kurulu Üyeleri'nden usulsüz kredi vererek bankayı zarara uğrattıkları gerekçesiyle 468 milyar YTL (468 katrilyon lira) tazminat istendi.

YANLIŞLIK YAPILDI


Avukatların açtığı dava dilekçesinde YTL-TL karışıklığı yaşanınca, tam 468 milyar YTL (486 katrilyon) ile dünyanın en yüksek tazminatı talep edilmiş oldu. İstenen rekor tazminat miktarı karşısında şoke olan sanıkların avukatı Haluk Peşken, mahkemeye verdiği itiraz dilekçesinde, "Türkiye Cumhuriyeti'nin bütçesinin 205 milyar YTL, davacı bankanın sermayesinin ise 1.250 milyon YTL olduğu düşünüldüğünde, husumet gözler önünü serilmektedir" dedi.

'İSLAH EDER, DÜZELTİRİZ'


Halk Bankası Hukuk Müşaviri Nurhan Küçükkayalar ise yanlışlığın sonradan farkına vararak, kendi imzasıyla açılan dilekçede maddi hata yapıldığını belirtti ve "Islah eder, dilekçemizi düzeltiriz" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious