Yücel: F.Bahçe başarısız

Yücel: F.Bahçe başarısız.17296
  • Giriş : 23.05.2009 / 14:41:00

FB olağan seçimli genel kurul toplantısında söz alan kongre üyesi Erol Yücel, muhalefet adına konuştu, "11 yılda sportif başarısızlık ortada. Gelir artışından bahsedilirken, giderlerden bahsedilmiyor"dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapılan genel kurulda söz alan Yücel, Yıldırım döneminde ortaya sadece Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın getirildiğini kaydederek, ''Fenerbahçe'nin stat dışında bugün sahibi olduğu gayrimenkul varlığına baktığınızda ballandıra ballandıra anlatılan tesislerin değeri 35 milyon dolardır.'' dedi.

Erol Yücel, Aziz Yıldırım'ın kendi ismini bireysel marka olarak kurumsal markanın önünde kullandığını iddia ederek, ''Aziz Yıldırım, televizyonlardaki konuşmalarında 11 yıl dışında, 90 yılda Fenerbahçe'de başkanlık yapan değerli büyüklerimizin neredeyse hiçbir şey yapmadığını ima etmektedir. Eski başkanlarımızda günün koşullarına göre Fenerbahçe'ye hizmet etmişlerdir.'' diye konuştu.

Stadın değerinin 50 milyon dolar olduğunu savunan Yücel, şöyle devam etti:

''Son zamanlarda her ortamda Fenerbahçe Kulübü'nün mali durumu tartışılıyor. Borcuyla ilgili olarak çeşitli rakamlar konuşuluyor. Şadan Kalkavan ve ekibiyle Fenerbahçe her türlü güçlüğün üstesinden gelebilecektir. Aziz Yıldırım'ın dünkü televizyon kanallarındaki konuşmasında, gerçeği yansıtmayan bazı unsurlar var. Sokakta yankılanan 'Bankalar hoşgörü göstermese Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu'nda maça bile çıkılamaz' sözleri bizleri derinden yaralamaktadır. Kulübün borcu, 130 milyonu sadece banka borcu olmak üzere, toplam 300 milyon TL'yi aşmıştır. Bankalara teminat olarak neler verilmiştir, bilmiyoruz. 11 yıllık dönemde gelirler 7 kat artmış, borçlar ise 59 kat artmıştır. Varlıkların bir katı büyüklüğünde borç yükü Fenerbahçe'nin sırtına yüklenmiştir.''

''MALİ TABLOLAR GERÇEĞİ GÖSTERMİYOR''

Erol Yücel, bahsedildiği gibi uluslararası denetim şirketinin denetimi yaptığını belirterek, mali tabloların gerçeği göstermediğini ileri sürdü.

Uluslararası denetim şirketinin, raporlarda harcamaların doğruluğu ve yerindeliği için bir şey söylemediğini vurgulayan Yücel, şunları kaydetti:

''Banka faizlerinin hesaplanamadığı için kayıtlarda bulunmadığı, kredilerinin ödeme planlarının olmadığı, gelir ve gider kayıtlarının ayrıntılı olarak incelenecek nitelikte olmadığı ve raporun şartlanarak çekince konularak imzalandığı görünmektedir. Raporun şartlanması, inceleyen denetçinin her hususun doğruluğundan emin olmadığının göstergesidir.

Kulüp bir yılda yaptığı transferler kadar faiz ödemektedir. Dile getirdiğim hususlar bizlere gönderilen 2008 yılı faaliyet raporu kitapçığındaki hesap cetvelleri ve açıklamalardan alınmıştır.''

Erol Yücel'in konuşması sırasında sık sık sataşmalar olurken, konuşması zaman zaman alkışlarla kesildi. Kongre Divan Başkanı Talat Yılmaz da üyeleri sık sık uyararak, ''Kürsüye çıkanı konuşturmazsak, demokrasiden söz edemeyiz.'' dedi.

Kulüp üyesi olan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ise, Fenerbahçe Kulübü'nün Türkiye'de önder olduğunu belirterek, ''Kar yağdığında yollar kapandığında önde bir yol açıcı vardır. İşte Fenerbahçe, Türk sporunda böyle bir vazife görüyor.'' dedi.

Üye Rıdvan Özdin ise Aziz Yıldırım'ın diğer kulüplere örnek olduğunu, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın da Yıldırım'ı örnek aldığını savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*