'Yufka ekmek' arası uyuşturucu ticareti

  • Giriş : 03.02.2007 / 00:00:00

Gaziantep'te, yufka ekmeklerle kamufle ettikleri esrar maddelerini satmaya çalışan 3 kişi polis engeline takıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Van'dan Gaziantep'e yüklü miktarda esrar maddesi getirileceğini öğrenen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği görevlileri, yaptıkları çalışmalar sonucu, Yavuz E., Taceddin Y. ve Mehmet Ş'yi gözaltına aldı. Şahısların, 11 kilo 145 gram gonca esrarı, karton kutuya koyduktan sonra yufka ekmekle gizledikleri belirtildi. 2 ayrı poşete zulananan esrar maddelerini satmaya çalışan 3 kişi şehir merkezinde yakayı ele verdi.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nde ifade veren şahıslar, buradaki işlemlerinin ardından adliyeye sevkedildi. Zehir tacirlerinin Van'dan getirdikleri esrar maddelerini Gaziantep ve diğer illerde sattıkları bildirildi.


EROİNLER 'KALKAN'A SAPLANDI

Öte yandan Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği görevlileri ve Gaziantep İl Jandarma ekiplerinin 3 aydan beri sürdürdüğü çalışma sonucu uyuşturucu satıcılarına yönelik, "Kalkan" adı altında bir operasyonu düzenlendi.

Organizatör konumunda bulunan 3 şahsın İstanbul'dan temin ettikleri kokaini 0.5 ve 0.8 gramlar halinde madde bağımlılarına sattıklarını ihbar alan polis ve jandarma ekipleri, şehir merkezinde yaptıkları operasyonda, 232 beste halinde toplam 162.4 gram kokain maddesi, 52 miligram 2 şişe kokain maddesini eritmekte kullanılan amonyak maddesi, 1 adet 7.65 mm çapında baretta tabanca, 2 adet şarjör, 17 adet mermi ve 3 adet boş kovan elde edildi. Olayla ilgili satıcı, taşıyıcı ve kullanıcı konumunda olmak üzere toplam 25 şahıs gözaltına alındı.

Kokainlerin taksici kuryeler aracılığı ile servis yapıldığı öğrenildi. Operasyona taksicileri gözaltına alarak başlayan emniyet birimleri, bir şahsıda İstanbul'dan gelirken otoban gişelerinde gözaltına aldı.

Son olarak Arif A. isimli şahsın evinde yapılan aramada kokain maddeleri elegeçirildi. Emniyette sorgulanan, Arif A., Muhammet Ö. ve Mehmet Y. ifadelerinin ardından adliyeye sevkedildi. Şahıslardan sakat olan bir kişi, kendisine soru yönelten gazeteciye sözlü saldırıda bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious